İşte Unicredit`in önerdiği hisseler!

UniCredit Menkul Değerler raporunda, en çok önerilen hisseleri listesinde Emlak Konut GYO, Türk Hava Yolları, Trakya Cam ve Vakıfbank yer aldı.

Unicredit, Türk hisselerini değerlendirdiği yeni bir raporu yatırımcılar ile paylaştı. Şirketin raporunda, gelecek 1-3 aylık dönemde yukarı yönlü potansiyel beklentisine odaklandığı ifade edildi. UniCredit raporunda, en çok önerilen hisseler listesinde EKGYO, THYAO, TRKCM, VAKBN, MGROS, TCELL, TKFEN, GARAN, TSKB, AKFEN yer aldı.

HİSSE FİYATLARINA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

The Lira`nın haberine göre; banka karlarında geçen yıla göre yüzde 12 düşüş, geçen çeyreğe göre ise yüzde 5 düşüş beklentisine yer verilen raporda, sanayi hisselerinde yüksek baz etkisi ve yüzde faaliyet tarafındaki iyileşme ve kur kazançlarına bağlı olarak çeyreksel bazda yüzde 4 kar artışı beklentisine vurgu yapıldı.

Portföyde yer alan Halkbank, Aksa Enerji, Koza Altın ve Tofaş`ın yerini Türk Hava Yolları, Vakıfbank, Turkcell ve Tekfen şirketlerinin aldığı kaydedildi.andnbsp; Model portföyde en iyi performans gösteren hisseler listesinde yer alan Koza Altın ve Tofaş`ın MSCI endeksine göreandnbsp; yüzde 17 ve yüzde 14 daha iyi performans göstermeleri nedeniyle hariç tutulduğu bildirildi.

En çok önerilenler listesinde, gayrimenkul sektöründe düşük riskli iş modeli ile faaliyet gösteren Emlak Konut GYO, güçlü trafik rakamlarına sahip,andnbsp; Türk Hava Yolları, Trakya Cam ile diğer bankalara göre daha iyi net faiz geliriandnbsp; potansiyeline sahip olan Vakıfbank yer aldı.

En az önerilenler listesinde, bilançosundaki para birimlerindeki uyumsuzluklar ve Citi`nin çıkış sürecinin devam etmesi nedeniyle Akbank, net faiz marjndaki muhtemel normalizasyon ve ticari zararı nedeniyle İş Bankası ile 2012`de sektördeki diğer şirketlere göre yüzde 100 primli seyretmesi beklenen ve rekabetçi risklerin henüz fiyatlanmamış olmasından dolayı Bim yer aldı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment