Bu söylenti çalışanları üzecek

Maliye Bakanlığı kulislerinde dolaşan bilgilere göre, 2012 zammıandnbsp;memuru üzecek. İşte kulislerde dolaşan memuru şoke edecek zam oranı..

Yaklaşık 2.5 milyon memur ile 1.8 milyon memur emeklisinin merakla beklediği toplu sözleşme görüşmeleri dün başladı.

Görüşmelerin ilk gününde, usul ve yöntem belirlendi. İkinci ve üçüncü toplantılarda ise zam oranları konuşulmaya başlanacak. Toplu sözleşmede memurlara zorlu bir pazarlık süreci bekliyor.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Memur zamlarında parayı verecek olan Maliye Bakanlığı`nın zam hesapları, sendikaların zam taleplerinin çok altında bulunuyor.

Maliye Bakanlığı kulislerinde dolaşan bilgilere göre, 2012 yılı bütçesinde memur zamları için 3 artı 3`e yetecek ödenek bulunuyor.

Altı aylık dönemde yüzde 3`ü geçen her türlü zam, bütçeye ek yük getirecek. Ancak, intibak için ayrılan 2.5 milyar liralık ödeneğin de zamlar için kullanılması düşünülüyor. Bu da ancak memurlara 1 artı 1 zam yapmaya yetiyor.

Maliye Bakanlığı`nın hesabı, altı aylık dönem için yüzde 3, gecikme faizi olarak da yüzde 1 zam vermek. Bu da yüzde 4`lük zam anlamına geliyor. Ve yıllık olarak 4 artı 4 zam yapılması öngörülüyor…

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment