Benzine vergi kalkıyor

Maliye Bakanı Şimşek, benzinden alınan Avrupa Kültür Vergisi`ni kaldıracaklarını, hazırlanan kararnameyi Başbakanlığa gönderdiklerini belirtti.

İlk kez dolaylı bir vergiden vazgeçiliyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa Kültür Vergisi`ni kaldıracaklarını belirterek, Meclis`te gündeme getirilen talepleri de dikkate alarak hazırladığımız kararnameyi, Başbakanlığa gönderdik“ dedi. Şimşek, son kararı Bakanlar Kurulu`nun vereceğini belirtti. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın giderlerini karşılamak için 2008 yılında litre başına benzinde 1.5 kuruş, mazotta da 1 kuruşluk ‘Kültür Vergisi’ konulmuştu. ÖTV artışı neticesinde tahsil edilen toplam tutar 22.4 milyon TL oldu.

Bu arada Şimşek, Twitter hesabından 1 Mayıs`a yönelik mesajlar verdi. Şimşek, Kötü niyetli odakların yıllarca emelleri uğruna sömürdükleri 1 Mayıs`ı artık gerçek manada bayram olarak kutluyor olmamız ne güzel dedi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment