Huzurlu bir yeni yıl dilerim!

Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bırakmaktayız. Yeni yıla saylı günler kala üzerimizdeki tüm negatif enerjimizi geride bırakarak yeni yıla büyük bir umut ile başlamalıyız. Çünkü 2018 yılı Türkiye için her anlamda çok önemli ve zor bir yıl olması beklenilmektedir…

Bireyler olarak bizlerin yeni yıldaki beklentileri ve bu beklentilere ulaşmak için kaydedeceği çaba çok önemlidir. Lütfen “kısa yoldan zengin olma” hayalini bu yıla da taşımayalım.

Özellikle de finansal piyasalardan beklentileriniz “kaliteli eğitim – zamanı iyi kullanma – istikrarlı kazanç” olarak değerlendirilmeli ve buna yönelik adımlar atılmalıdır.

“Trend is your friend” yeni yıl için sloganımız olmaya devam edebilir.

Bu arada 2017 yılını geride bırakırken de yıl içerisinde yaptığınız doğru & yanlışları analiz etmeyi unutmayınız. Çünkü hatalarımızın farkına varmamız , süreci uzatmamamıza ve doğru şeyler yapmamıza imkan tanıyabilir.

Hatalarda ısrarcı olmak ise bize çok şey kaybettirir tıpkı işlem açtığımız zaman sürekli olarak stop loss yani zararı durdur seviyesine müdahale etmek ya da hiç bir şekilde stop loss kullanmamak gibi…

Bu süre zarfında sosyal medya başta olmak üzere çeşitli iletişim kanalları ile görüştüğüm ve herhangi bir sebepten ötürü üzdüğüm kişiler varsa bu kanal vasıtasıyla özür dileğimi kabul etmelerini isterim. İlaveten özellikle de finansal okur-yazarlık adına fayda sağlayabildiysek de ne mutlu bize.

Biraz alıntı gibi olacak ancak sevgili Şant Manukyan’ın da dediği gibi “yıl boyunca paylaştıklarımız bir hizmet veya mal karşılığı değildi ve şayet faydalandıysanız lütfen uygun göreceğiniz bir miktarı uygun gördüğünüz bir hayır kurumuna bağışlayın” çağrısını bende buradan yapmak istiyorum.

Lütfen sizlere fayda sağladığımı düşünüyorsanız, “uygun göreceğiniz bir miktarı uygun gördüğünüz bir hayır kurumuna” bağışlayın. Teşekkürler.

Sözü fazla uzatmadan yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, huzurlu, başarılı ve bereketli bir yıl geçirmenizi temenni ederim.

Kudret Ayyıldır

Add a Comment