Tüpraş Teknik Beklenti

Tüpraş hisse fiyatı, 05 Ekim 2016 tarihinden beri 25 günlük üssel hareketli ortalama eşliğinde pozitif görünüme devam eden fiyatlama davranışı izlemektedir. Özellikle de son dönemde mevcut ortalamanın test edilmesi sonrasında ilgili ortalamadan destek alarak trend görünümünü sürdürmesi, yükseliş beklentilerinin devamına yönelik düşüncenin gündemde yer almasına imkan tanıyabilir.

Bu sebeple de Tüpraş hisse fiyatı 25 günlük üssel hareketli ortalama üzerindeki seyrini sürdürdüğü müddetçe yükseliş trendinin devamına yönelik düşünce ön plandadır. İlgili ortalama şu sıralar 119,110 seviyesinden geçmektedir.

Mevcut pozitif görünümün daha da istekli bir pozitif performansa ulaşabilmesi içinse 126,000 seviyesi üzerindeki hareketlere ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Bu tutum, 128,500 ve 131,111 gibi rakamların gündemde yer almasına imkan tanıyabilir. Aksi takdirde 25 günlük üssel hareketli ortalamaya doğru tepki düşüncesi dikkat çekebilir.

Tüpraş hisse fiyatının 25 günlük üssel hareketli ortalama altında fiyatlama davranışı oluşturması durumunda ise trend değişti algısı için aceleci davranmamak gerekmektedir. Olası tepkiler, trend alt noktaları olarak gündemde yer alan 113,640 ve 109,600 desteklerine ulaşma düşüncesinde etkisini hissettirebilir.  Uzun vadeli trend değişimi içinse 109,60 altında kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır.

Bilgilendirme: Her ne kadar 113,640 ve 109,600 destek noktaları uzun vadeli yükseliş trendi için önemli kanal noktaları olarak dikkat çekse de uzunca bir süredir 25 günlük üssel hareketli ortalamanın güçlü bir destek noktası olduğu göz ardı edilmemelidir. Bu sebeple de olası tepkilerin ilgili ortalama üzerinde sınırlı kalması şaşırtıcı olmamalıdır.

Add a Comment