29 Ağustos 2014 Forex Piyasası Parite, Emtia ve Endeks Sabah Analizi

Makro-Ekonomik Gelişmeler

Ayın ve haftanın son işlem gününe girilirken küresel piyasalarda jeopolitik risklerin getirdiği kaygı ve makro-ekonomik gelişmelerin birlikte izlendiğini görüyoruz. Ukrayna’nın doğusunda devam eden çatışmalar yakından takip edilirken, gelişmiş ülkeler için yayımlanan veriler de mercek altında yer alıyor. Yeni günde Avrupa ve sonrasında ise ABD ile Kanada’dan gelecek rakamlar piyasaların gündeminde yer alacak.

“Ukrayna sorunu izleniyor”

Dün Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko’nun açıklamaları piyasalarda Ukrayna krizinin büyüdüğü şeklinde yorumlandı. Ülkesinin fiili olarak işgal altında olduğu belirten Poroşenko, Rus askerlerinin ayrılıkçıların kılığına girerek yeni cephe açtığını savunmuştu. NATO ise Ukrayna’da bin civarında Rus askeri olduğunu tahmin ettiklerini duyurmuştu.  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Ukrayna’nın işgal edildiği iddiaları ile acil bir toplantı yaparken, ABD Başkanı Obama’da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Obama, Rusya’nın devam eden istilası sadece daha fazla bedel ve sonuçlar getirecektir” şeklinde konuşurken, bölgede askeri bir müdahalede bulunmayacaklarını ifade etti.

Ukrayna geriliminin tırmanması global pay piyasalarına olumsuz yansırken, ABD endeksleri dün olumlu gelen büyüme verisine rağmen, artan tansiyon ve perakende şirketlerinden gelen olumsuz kar rakamları ile geriledi.

“Japonya’da hane halkı harcamaları azaldı”

Bu sabah dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi için açıklanan rakamlarda Japonya’nın enflasyonunun tahminler paralelinde gerçekleştiği görülürken, sanayi üretimi ise Haziran ayındaki sert düşüş sonrasında artış kaydetti. Ancak artış miktarı yine de beklentilerin altında kaldı. Hane halkı harcamaları ise üst üste 4 aydır azalıyor. Nisan ayında satış vergisinin artırılmasından sonra hane halkı harcamalarında ciddi bir azalma gerçekleştiği ifade edilebilir. Japonya’da işsizlik oranı ise %3.8’e yükseldi.

Dün Ukrayna’da gerilimin artması sonrasında Yen’de görülen değer kazanımları sonrasında, Japon para biriminin dalgalı bir seyir izlediği görüldü. Nikkei endeksinde bu sabah satışların daha ağırlıkta olduğu görülüyor.

“Kritik hafta öncesinde son gün”

Küresel piyasalarda merkez bankalarının toplantıları ve açıklanacak önem derecesi yüksek ekonomik veriler öncesinde, Ağustos ayının son işlem günü için dikkatli olmak fayda sağlayabilir. Özellikle seans geçişlerinde varlık fiyatlarında sert fiyat değişimleri görülebilir.  Bununla birlikte önümüzdeki hafta yayımlanacak kararlar ve veriler öncesinde fiyatlamalar gerçekleşebilir. Dolayısı ile ayın ve haftanın son işlem gününde piyasaları daha yakından takip etmek gerekmektedir. Ukrayna’ya ilişkin gelecek olası haberler ve ekonomik takvim ise günün gündeminde olacak ana başlıklar olarak dikkat çekiyor.

Jeopolitik risklere ilişkin değişen algı ile Altın fiyatlarında salınımlar izlenirken dün gelişen ülke para birimlerinde kayıplar görüldü. Türk Lirası ise Dolar karşısındaki son kayıplarının ardından bir miktar toparlanabilmiş görülüyor. Ham petrol fiyatları ise ABD ekonomisinin beklenenden daha hızlı büyüdüğüne işaret eden veri sonrası artacağı düşünülen talep ile yükseliş kaydetti.

Yeni günde Türkiye ve  Almanya’dan gelecek rakamlar sonrasında dikkatler Euro Bölgesi’nin enflasyon verisine çevrilecek. Sonrasında ise Kanada ve ABD’ye ilişkin rakamlar haftanın son önemli makro-ekonomik göstergeleri olarak yatırımcıları merceği altında yer alacak.

“Ekonomik takvimde öne çıkanlar”

Türkiye – Ticaret Dengesi;Haziran ayında %8.8 azalarak 7.85 milyar Dolar olan dış ticaret açığı verisi, ihracatın önceki yılın aynı dönemine göre %4.2 arttığına, ithalatın ise %1.1 azaldığına işaret etmişti. Küresel anlamda çevre ülkelerdeki son gelişmeler sonrasındaki ticaret rakamları merakla beklenecekken, Temmuz ayında ait veri yatırımcıların merceği altında olacak.

Euro Bölgesi – Öncü Enflasyon Oranı (CPI); Temmuz ayına ait Euro Bölgesi’nin öncü enflasyon oranı verisi, %0.4 ile beklentilerin altında kalmış, aynı zamanda Birlik ekonomisindeki zayıflığın devam ettiğine işaret etmişti. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para politikasını daha fazla genişletip genişletmeyeceğine ilişkin beklentilerin fiyatlanmasını sağlayabilecek rakam, haftanın en önemli verileri arasında öne çıkıyor. CPI verisinin 5 aydır beklentilerin altında kalması da dikkat çeken istatistikler arasında yer alırken, Ağustos’ta Euro Bölgesi enflasyon oranının %0.4’den %0.3’e düşeceği öngörülüyor. CPI datasının beklentiden daha fazla gerilemesi Euro’da kayıplar görülmesine neden olabilecekken, tahminin üzerinde yayınlanacak bir veri, kıtanın ortak para biriminde yükselişlere zemin oluşturabilir.

Kanada – Büyüme Oranı (GDP); Geride kalan haftanın son iş günüde açıklanan Kanada verilerinde Temmuz ayı enflasyon oranı beklentileri karşılamazken, Haziran ayı perakende satışlar ise güçlü bir yükseliş kaydetmişti. Yayınlanan rakamların ardından Kanada Doları ABD’nin para birimi karşısında önce bir miktar değer kaybı yaşasa da, sonrasında ise kazanımlar sağladı. Yayınlanacak aylık bazdaki büyüme oranı verisinin, Haziran ayına ait bilgiler vereceğini belirtmekte fayda var. İlgili dönemde Kanada’nın %0.2 olan GDP verisi tahminin altında gerilemesi ülkenin para biriminde kayıplara yol açabilecekken, tahminin üzerinde büyümeye işaret edecek rakamlar yükselişlere destek olabilir.

ABD – Çekirdek PCE Fiyat Endeksi;ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyondaki değişimleri izlemek için kullandığı bilinen ve bir enflasyon göstergesi olan Personal Consumption Expenditures (PCE) fiyat endeksi, piyasalar tarafından da yakından takip edilen rakamlar arasında yer alıyor. Ancak Enflasyon (CPI) verisi genelde PCE fiyat endeksinden yaklaşık bir hafta önce açıklandığı için rakamın piyasalara olan etkisi sınırlı kalabilmektedir. Geride kalan hafta açıklanan enflasyon oranı verilerinde beklentiler paralelinde gerileme gerçekleştiği görülmüştü. Gıda ve enerji fiyatları hariç tutularak hazırlanan çekirdek PCE fiyat endeksi, küresel piyasa katılımcılarının gündemindeki makro-ekonomik veriler arasında yer alacak.

ABD – Chicago PMI; Haftanın son işlem gününde açıklanacak olan Chicago PMI verisi, yaklaşık 200 satın alma yöneticisine yapılan bir anket sonucu oluşturulmaktadır. ABD ekonomisine ve ülkenin imalat sektörüne ilişkin verdiği bilgiler ile söz konusu makro-ekonomik veri, piyasalarda yakından izlenen göstergeler arasında yer almaktadır. Geride kalan hafta Philadelphia FED tarafından açıklanan imalat endeksinin tahminlerin çok üzerinde olumlu gerçekleştiği görülmüştü. Chicago PMI ise Temmuz ayında 62.6’dan 63.2’ye çıkacağı beklentilerine rağmen hayal kırıklığı yaratarak, 52.6’ya gerilemişti. Ağustos ayında ise ilgili rakamın bir miktar yükseliş kaydedeceği öngörülüyor. (Beklenti:56.8) Chicago PMI’ın tahminin üzerinde bir yükseliş kaydetmesi halinde Dolar’da yukarı yönlü hareketler hız kazanabilecekken, beklentileri karşılamayacak rakamlar ABD’nin para biriminde kayıplara yol açabilir.

Önemli Ekonomik Takvim Verileri

Cuma

Zaman                  Haber                                                       Beklenti       Önceki

09:00    EUR            Alman Perakende Satışı (Aylık)                       0,1%           1,3%

09:00    GBP           Ulusal HPI (Aylık)                                          0,1%           0,1%

10:00    CHF            KOF Ekonomik Göstergesi                              97,9             98,1

10:00    TRY            Türkiye Ticaret Açığı                                     -7,41B          -7,85B

12:00    EUR            CPI (Yıllık)                                                   0,3%           0,4%

12:00    EUR            Çekirdek CPI (Yıllık)                                       0,8%           0,8%

12:00    EUR            İşsizlik Oranı                                                11,5%          11,5%

15:30    USD           Çekirdek PCE Fiyat Endeksi (Aylık)                  0,1%           0,1%

15:30    USD           Kişisel Harcama (Aylık)                                  0,2%           0,4%

15:30    CAD           GDP (Aylık)                                                 0,2%            0,4%

15:30    CAD           RMPI (Aylık)                                                -1,2%          1,1%

16:45    USD           Chicago PMI                                                 56,8             52,6

16:55    USD           Michigan Hassasiyeti                                     80,2             79,2

EURUSD ANALİZ

Haftanın ve ayın son işlem gününe geldiğimizde gerek Euro gerekse ABD bölgesinden gelen makro-ekonomik verilerle birlikte EURUSD paritesinin aşağı yönlü baskısını sürdürdüğünü görmekteyiz. 1,3150 seviyesine kadar gerileyen ancak bu desteği aşağı yönlü kıramadığı için bir süredir 1,3150 – 1,3220 aralığında seyrini sürdüren EURUS şu sıralar 1,3177 seviyesine yakın hareketlerine devam etmektedir.

Günü makro-ekonomik anlamda inceleyecek olursak Alman Perakende Satışları ile güne başlayacak olan veri akışı öğle saatlerinde Euro bölgesinden gelecek İşsizlik Oranı ve CPI verisi ile devam edecek, akşam saatlerinde ise başrolde ABD verileri olacaktır. Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları ile başlayacak ABD veri akışı Chicago PMI ve Michigan Hassasiyeti ile sona erecektir. Bu bağlamda da 09:00 – 17:00 arasındaki önem derecesi yüksek makro-ekonomik verilere dikkat edelim.

EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde 1,3220 bariyeri önemini korumaktadır. Parite eğer bu bariyer altında hareketlerini sürdürebilirse aşağı yönlü baskısını 1,3150 seviyesine kadar devam ettirebilir. Satıcılı seyrin gün içerisinde daha agresif bir şekilde devam edebilmemiz için 1,3150 desteğinin kırılması gerekmektedir. Aksi takdirde günü 1,3220 – 1,3150 arasında tamamlayabiliriz.

Pivot: 1,3220
Destek:
1,3150-1,3110-1,3080
Direnç: 1,3190-1,3220-1,3250

eurusd

GBP/USD ANALİZ

1,6530 destek noktası bu hafta her fırsatta test edilen ancak kırılamayan önemli bir seviye olarak bu hafta karşımıza çıktı. GBPUSD paritesi bu hafta 1,6612 üst nokta, 1,6530 ise alt nokta olarak bant hareketini sürdürdü. Özellikle de tepki alımlarının daha etkili olduğunu gördüğümüz parite de gün içi gelecek olan makro-ekonomik veriler bu bandın dışına çıkmada etkili olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde 1,6612 bariyeri önemini korumaktadır. Parite eğer bu bariyer altında hareketlerini sürdürebilirse aşağı yönlü baskısını 1,6530 seviyesine kadar devam ettirebilir. Satıcılı seyrin gün içerisinde daha agresif bir şekilde devam edebilmemiz için 1,6530 desteğinin kırılması gerekmektedir. Aksi takdirde günü 1,6612 – 1,6530 arasında tamamlayabiliriz.

Pivot: 1,6612
Destek; 1,6560-1,6530-1,6500
Direnç;  1,6612-1,6645-1,6685

Gbpusd

USD/TRY ANALİZ

TCMB’nin gerçekleştirmiş olduğu Faiz Toplantısı ile birlikte 2,1500 seviyesinde gerçekleştirdiği dip çabası ile yeniden yukarı yönlü çıkış gerçekleştiren kur bu çıkışlarını 2,1723 seviyesine kadar devam ettirdi ancak 2,1730 bariyerini geçemedi. 2,1500 – 2,1730 arasındaki bant hareketini dikkatle takip ettiğimizde özellikle son dönemde bu bant noktalarının bant içi hareketlerin devamında önemli bir etken olduğunu görmekteyiz. Gelecek olan makro-ekonomik veriler eğer kurun bandın dışına çıkmasını tetiklemezse bir süre daha 2,1730 – 2,1500 arası hareketler izleyeceğiz. Aksi takdirde yani kurun bandın dışına çıkılması durumunda da yön tayin için önemli sinyaller alabiliriz. 2,1730 üzerinde 2,2000, 2,1500 altında ise 2,1230 seviyesi gündemimizde yer alabilir.

Kısa vadeli olarak USDTRY kurunu incelediğimizde 2,1500 desteği önemini korumaktadır. Kurun bu destek noktası üzerindeki hareketleri 2,1680 ve 2,1730 olarak gündeme gelebilir. Satıcılı seyirde yer almak isteyen Forex katılımcıları ise 2,1730 direncinden gerçekleştirilecek olası dönüşü ya da 2,1500 desteğinin aşağı yönlü kırılışını takip etmelidir.

Pivot: 2,1500
Destek: 2,1565-2,1500-2,1430
Direnç:  2,1680-2,1730-2,1805

usdtry

USD/JPY ANALİZİ

Haftanın son iş gününe girerken, Dolar endeksindeki pozitif başlangıcın USD/JPY paritesinde sınırlı da olsa etkisini hissettirdiğini söyleyebiliriz. Bu sınırlı hareket içerisinde, Altın ve Yen gibi güvenli varlık olarak nitelendirilen varlıkların güne sakin başlamasının da etkisi bulunmaktadır. Gün içerisinde, özellikle dün ısınan Ukrayna gündeminin takibinin yanı sıra, Euro Bölgesi ve ABD’den gelecek verilere de dikkat edilmelidir. Ek olarak, 1 Eylül 2014 günü, ABD piyasalarının İşçi Günü nedeniyle kapalı olacak.

Teknik olarak incelediğimizde, hafta boyunca paritenin hareketlerini sürdürdüğü 103,41 – 104,25 aralığındaki fiyatlamaların takibini sürdürüyoruz. Bu süreçte, trendin gücünü gösteren RSI (göreceli güç endeksi) indikatörünün de karar aşamasında olması, bant hareketinden çıkış yönünü daha önemli hale getiriyor. Gün içerisinde, bandın alt noktası olan 103,41 üzerinde kalındığı müddetçe, yükseliş yönlü baskıların etkinlik kazanması beklenebilir. Bu şartla birlikte 104,25 hedeflenebileceği gibi, alımlardan netlik beklenebilmesi için 104,25’in aşılmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Paritede düşüş yönlü beklenti oluşturabilmek için, bandın alt noktası olan 103,41’in kırılması gerekmektedir. Bu şartla birlikte, yükseliş trendinin sınırını oluşturan 102,80’i hedefleyebilecek tepki satışları oluşabilir.

Pivot: 103,41
Destek:
103,41 – 103,10 – 102,80
Direnç:
104,25104,55 – 104,84

usdjpy

EUR/JPY ANALİZİ

“Avrupa’da ECB öncesi enflasyon verileri bekleniyor!”

Paritede hafta boyunca oluşan düşüş baskısının ardından, güne yataya yakın bir görünümle başlangıç gerçekleştiğini ifade edebiliriz. Dünün hareket bandı içerisinde hareketlerini sürdüren paritede, bu sınırlar dışına çıkılması fiyatlamalarda daha net bir görünüm oluşmasına katkı sağlayabilir. Bu süreçte de özellikle TSİ 12:00’da açıklanacak olan Euro Bölgesi yıllık bazdaki öncü enflasyon verisi dikkatle takip edilmelidir. Bu veri, haftaya gerçekleşecek olan Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası kararları öncesinde beklentilere yön vererek Euro üzerindeki değerlemelerin sertleşmesine yol açabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, düşüş kanalının güncelliğini koruduğunu ve bunun 200 günlük üssel (exponential) hareketli ortalama ile destek bulduğunu da görmekteyiz. Paritenin, dünün zirve noktası olan 137,28 seviyesi altında kaldığı müddetçe, satış yönlü baskıların ağırlık kazanması beklenebilir. Olası düşüşlerde 136,36’nın kırılması ise, satışların 135,71’i hedeflemesinde etkili olabilir.

Paritede yükseliş yönlü beklenti oluşturabilmek için, veri desteğinin de bulunması faydalı olabilir. Bu şartla birlikte 137,28 seviyesinin geçilmesi, 200 günlük üssel hareketli ortalamanın güncel seviyesi olan 137,64 ve 138,03’ün hedeflenmesine katkı sağlayabilir. Ancak bu sürecin kısa vadeli gelişebileceği unutulmamalıdır.

Pivot: 137,28
Destek:
136,36 – 135,71- 135,25
Direnç: 137,28 – 137,65 – 138,03

eurjpy

USD/CHF ANALİZİ

Hafta boyunca yükseliş kanalının üst bölgesinde hareketlerini sürdüren USD/CHF paritesinin, bu tutumunu haftanın son iş gününde de sürdürdüğünü görüyoruz. Kritik bölgedeki paritede haftanın zirve ve dip noktalarının oluşturduğu 0,9123 – 0,9184 bandı içindeki fiyatlamalar ve bu bölge dışında oluşabilecek fiyatlamalar işlem stratejileri açısından takip edilmelidir.

Teknik olarak incelediğimizde, haftanın dip noktası olarak ifade ettiğimiz 0,9123 seviyesi üzerinde yükseliş baskılarının etkili olması beklenebilir. Bu durumda bandın ve aynı zamanda yükseliş kanalının üst noktası olan 0,9184 seviyesi hedeflenebilir. Ancak daha net alım beklentileri için kanalın, yani 0,9184’ün geçilmesi gerekmektedir. Bu şartla birlikte 0,9250 bölgesine doğru fiyatlamalarda kararlılık oluşabilir. Fiyatlamaların, haftanın zirve ve dip noktalarını aşamadığı müddetçe, mevcut banda dair işlem stratejileri oluşturulması gerekebilir.

Paritede düşüş beklentileri için Dolar endeksindeki hareketlerin desteğini almak gerekebilir. Düşüşlerde bandın alt noktası olan 0,9123 seviyesi ilk hedef olmakla birlikte, kana içerisindeki olası tepki satışlarında kararlılık görebilmek için, bu seviyenin kırılmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Pivot: 0,9123
Destek:
0,9123 – 0,9095 – 0,9060
Direnç:
0,9184 – 0,9250 – 0,9285

NOT: Akşam analizimizde, USD/CAD paritesi ile ilgili önemli veriler bulunması nedeniyle USD/CHF paritesi çalışması yer almayacaktır.

usdchf

HAM PETROL ANALİZ

92,60 desteğinden başlatmış olduğu tepki alımlarını 94,45 direnci üzerinde bir türlü atamayan Ham Petrol fiyatı dün gerçekleştirmiş olduğu yükselişlerle 94,45 seviyesi üzerine çıkmayı başardı ve bu tutum Ham Petrol fiyatının 95,00 seviyesine yaklaşmasını sağladı. 94,80 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştiren Ham Petrol haftanın ve ayın son işlem gününde 94,70 seviyesi üzerinde seyrini sürdürmektedir.

Ham Petrol fiyatını teknik olarak değerlendirdiğimizde 93,40 destek noktası üzerinde tepki alımları düşüncesinin devam ettiğini görmekteyiz. Ham Petrol eğer 93,40 üzerinde kalmayı sürdürürse 95,11 ve 96,22 gibi seviyeler telaffuz edilebilir. Aksi takdirde 92,60 desteğine doğru yeni bir hareketlilik oluşabilir.

Pivot: 94,45
Destek:
94,45-93,40-92,60
Direnç:
95,11-96,22-97,42

petrol

ALTIN ANALİZ

Haftanın ve ayın son işlem gününe geldiğimizde Altın fiyatının kritik 1265 destek noktası üzerinde kaldığını ve 1265 – 1345 bandını devam ettirmek için önemli bir çaba harcadığını görmekteyiz. Ancak genel görünümün düşüş olduğunu bildiğimiz Altın için yukarı yönlü çıkış çabası ancak ülkeler arası yaşanılan gerilime bağlı olarak değişmektedir. Diğer faktörler altın fiyatının aşağı yönlü baskısını devam ettirmesi açısından önem arz etmektedir. (Bu faktörleri incelemek için tıklayınız)

Gün içi Altın fiyatını incelediğimizde 1296 – 1279 arasındaki bant hareketinin devam ettiğini görmekteyiz. Makro-ekonomik veriler eğer kıymetli madenler üzerinde sert bir etki yaratmazsa Altın fiyatının günü 1279 – 1296 arasında tamamlayacağını ifade edebiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki 1279 desteği üzerinde kaldığımız her gün tepki alımı düşüncesinin sürdüğü anlamına gelmektedir. Bu bağlamda da 1279 destek noktası üzerinde gün içi tepki alımlarının devam etmek istediğini söyleyebiliriz.

Pivot: 1279
Destek:
1286-1279-1272
Direnç:  1296-1305-1312

Altin

DAX30 ANALİZİ

Açılış            : 9560
En yüksek     : 9564
En düşük       : 9414
Kapanış         : 9462

50 günlük basit hareketli ortalama : 9577
200 günlük basit hareketli ortalama: 9519

Endeks 10000 seviyesinden başlayıp 8900 seviyesinde sona eren düşüşünde sırayla bütün Fibo düzeltme seviyelerine ulaştı. En son 9605 seviyesindeki %61’lik orana ulaşıldı ve bu seviyeden Ukrayna haberleri ile 9400 seviyesine doğru geri çekildi. 9470 seviyesi altında olmak 9335 desteğine doğru geri çekilmeyi gündeme getirebilir. Gün içinde geçilse de kapanış itibarı ile 200 günlük basit ortalama seviyesi altında kalındı. Orta vadeli yükseliş beklentilerinin canlı kalabilmesi için 9500 seviyesi üzerinde kapanışlara ihtiyaç var.

Pivot   : 9480
Destek
: 9433-9335-9170
Direnç
: 9605-9640-9750

#DAX30Daily

S&P500 ANALİZİ

Açılış            : 1996
En yüksek     : 1997
En düşük       : 1987
Kapanış         : 1996

50 günlük basit hareketli ortalama : 1960
200 günlük basit hareketli ortalama: 1875

2000 seviyesi direnç olarak çalışmaya devam ediyor. Dün gün içinde 1985 desteğine çok yaklaşıldı. 1985 seviyesi üzerinde kalındığı sürece 2000 zirvesinin test edilme-aşılma ihtimali var. Endeks ya 1985-2000 aralığında zirvede sıkışacak, ya 2000 seviyesi üzerinde gün sonu kapanışlarla yeni zirvelere gidecek ya da1985 desteğini aşağı kırıp tekrar 50 günlük ortalamasına yaklaşacak. Hangi senaryonun gerçekleşmek üzere olduğunu gün sonu kapanışlarla takip edeceğiz.

Pivot   : 1993
Destek:
1994-1989-1985
Direnç:
 2000-2008-2020

#S&P500Daily

“GCM Forex Günlük Bülteni Hazırlayanlar”
Araştırma Direktörü: Erdoğan TURAN – “S&P500 ve Dax30 Analizi”
Başanalist: Kudret AYYILDIR – “EURUSD, GBPUSD, USDTRY, Ham Petrol ve Altın Analizi” Analist: Sermet DOĞAN – “Makro-Ekonomik Gelişmeler ve Ekonomik Takvim”
Yardımcı Analist: Umut TUNCER – “USDJPY, EURJPY ve USDCHF Analizi”

NOT: Bu analizler GCM Forex’den izinsiz olarak yayınlanamaz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

http://www.gcmforex.com/

Günlük piyasa analiz ve yorumları ücretsiz e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız tıklayın ve formu doldurun.

Add a Comment