RSI ile AUD/NZD’nin muhteşem uyumu!

1992 yılından itibaren (son 22 yıldır) her fırsatta dip noktalarından toparlanan ve yukarı yönlü hareketler gerçekleştiren AUDNZD paritesi bu çıkışlarını trendi görmemizi sağlayan en önemli indikatörlerden birisi RSI (Göreceli Güç Endeksi) göstergesinin desteği ile sürdürmektedir.

Şuanda RSI göstergesi 30,55 seviyesinde hareketini sürdürmekte ve karar aşamasındadır.  30 seviyesinin üzerindeki hareketlerin yükseliş rallisi için önemli bir sinyal olduğu indikatör açıklamalarında mevcuttur. AUDNZD paritesinin şuanda 30,55 seviyesinde oluşu da paritenin yükseliş rallisine maruz kalma düşüncesini de güçlendirmektedir. Ancak bu yükselişlerin teyit kazanabilmesi için RSI göstergesinin daha önce test edip geçemediği 35 seviyesini geçmesi gerekmektedir. Bu şart sağlanırsa AUDNZD paritesi 1,1200, 1,1645 ve 1,2000 seviyelerini test etmekisteyebilir.

Mevcut senaryonun iptal edilmesi için AUDNZD paritesinin fibonacci %100’lük düzeltme noktası olan 1,0485 seviyesi altında aylık kapanış gerçekleştirmesi gerekmektedir. [Aylık kapanış, ilgili ayın son işlem günü (Cuma) TR saati ile 00.00’daki kapanış fiyatıdır

AUDNZD

Grafiği daha büyük boyutta görmek için tıklayınız.

Kudret AYYILDIR
Başanalist

Add a Comment