`Altın`da düşüşe devam!

ABD ve Çin`de imalat sanayi endeksinin yükselişinin ardındanandnbsp;altın düşüşünü ikinci güne taşıdı

ABD ve Çin`de imalat sanayi endeksinin büyümesinin küresel ekonomik toparlanmaya işaret etmesi ile altın düşüşünü ikinci güne taşırken ETF`deki altın varlıkları ise üç ayın düşüğüne geriledi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Spot altının onsu yüzde 0.3 kadar düşüşle 1,658.10 dolara gerilerken Singapur`da ise dün iki haftanın yükseğinden geriledikten sonra yerel saatle 12.51`de 1,659.40 dolardan işlem gördü. Bloomberg`in veri tabanına göre ETF`deki altın varlıkları dün yüzde 0.2 düşüşle 1 şubat tarihinden beri en düşük miktar olan 2,381.568 metrik tona geriledi.

ABD ve Çin`de imalat sanayi endeksi Avrupa`daki ekonomik krizin dünyayı küresel ekonomiyi aşağı çekmesine karşı koyarak nisan ayında bir yılın en hızlı büyümesine yaklaştılar. Beyaz Saray Ekonomi Danışmanları Başkanı Alan Krueger, dün yaptığı açıklamada Avrupa krizinin ABD ve küresel ekonomi için risk oluşturduğunu açıkladı.

Comex`te işlem gören haziran teslimli altının onsu New York`ta pek fazla değişim göstermeyerek 1,660.50 dolardan işlem görd.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment