`Altın`da sona mı gelindi?

Uzmanlara göre ABD ekonomisindeki iyileşme sinyalleriyle,andnbsp;altın cazibesini yitiriyor.

THE LİRA

Uzmanlar, ABD ekonomisinin güç kazanmaya başlamasıyla, altının cazibesini yitirmeye başladığını söylüyor. Altın fiyatları Şubat`ta yüzde 9 düşerek 1,627.68 dolardan 10 haftanın en düşüğüne geriledi. Diğer yandan ABD Hazine tahvillerinin getirisi de, yatırımcıların risk iştahının arttığına işaret ederek, yükseldi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Altındaki düşüş durumunu değerlendiren uzmanlar, Financial Times`a verdikleri röportajlarında, hisse senedi piyasalarında görülen rallinin başlangıcından bu yana altın iştahının uzun yıllardır olduğu gibi düşük seyrettiğine dikkat çekti.

Credit Suisse`in emtia birimi yöneticilerinden Kamal Naqvi, bu ortamda altın almanın, ana akıma ters bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Uzmanlar, altın fiyatlarının Eylül`deki zirveden yüzde 20 düşüşe karşılık gelen 1,550 dolara kadar gerilemesini bekliyor.

Yatırımcıların şu anki fiyatları, alım fırsatı olarak görmediğinin altını çizen UBS`in değerli metaller stratejisti Edel Tully, bunun yerine yatırımcıların bu fiyatı satış fırsatı olarak değerlendirmeye başladığını belirtti.

Societe Generale`nin Hong Kong`taki emtia stratekistlerinden Jeremy Friesen de, ekonomik büyümedeki endişelerin azalmasından ötürü, yatırımcıların diğer yatırım fırsatlarına baktığını ve hisse senetlerine yöneldiğini söyledi…

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment