Uzun Vadeli USD/TRY ne olur?

Dolar almalı mıyım yoksa beklemeli miyim? Şuanda alım için uygun diyenler acaba daha fazla düşüş olmayacağı mı düşüncesinde yoksa sadece tepki yükselişlerinin olacağını mı beklemektedir. Elimde 1,85 seviyesinden 25.000$ var ne yapmalıyım. Devam edersem bu zararım kara geçer mi? Tüm bu soruların cevabını grafikte bazı seviyelere dikkat ederek gerekli stratejileri oluşturmanızı sağlayacaktır.

Genel görünümümüz Dolar Endeksinde yaşanan toparlanma ile kısa vadeli yükselişlerin devam etmesi. Ancak kısa vadeli belirttiğimiz bu yükselişler aynı zamanda uzun vadeli yükselişlerin devamlılığı için önemli midir?

Yukarıdaki grafiğimizde USD/TRY kuru için 1,7350 seviyesinin kritik bir destek olduğunu vurgulamış bulunmaktayız. Hem uzun vade hemde kısa vade de yükseliş mi düşüş mü olacak sorusuna da bu seviye ciddi bir şekilde cevap vermektedir. Eğer kur 1,7350 desteğini kıramazsa hem kısa hemde uzun vadeli beklentimiz yükseliş olmakla birlikte 1,90 seviyeleri hedeflenecektir. Aksi durumda yani kur’un 1,7350 desteğini kırması ile kısa vadede 1,65 hedefleneceği gibi uzun vadede ise 1,54 seviyesi hedeflenecektir.

Kudret AYYILDIR

LiderForex Başanalist

Mail: [email protected]

Twitter : KudretAYYILDIR