Haftanın Grafiği

Merhaba,

Her haftanın başında haftanın varlığı olabileceğini düşündüğüm grafikleri ekleyeceğim bundan sonraki süreçte. Bu haftanın dikkat çekeceğini düşündüğüm varlıklar Ons Altın ile USDTRY kurudur.

Ons Altın

Altın fiyatında önemli yükselişler görmekteyiz ve bu yükselişler kısa vadeli alıcıları heyecanladırmayı sürdürmektedir. Ancak bu yükselişlere rağmen orta – uzun vadeli olarak görünüm hala daha negatiftir. 1230 seviyesi altında orta vadeli, 1275 bariyeri altında da uzun vadeli negatif görünüm ön plandadır.

1230 – 1275 gibi rakamlara ulaşacak mıyız sorususunun cevabında makro gündem ve 1205 seviyesine göre gerçekleşecek günlük kapanış yakinen takip edilmelidir.

USDTRY

Son düşüşler ve yaşanılan dönüşler dikkate alındığında tepki satışları sonlandı mı sorusuna cevap aramaktayız. Orta – Uzun vadeli genel görünüm, ilgili ortalamaların üzerinde kaldığı müddetçe pozitif beklentinin devam etmesi şekindedir.

Başarılı bir trade haftası dilerim…

Saygılarımla…

Kudret Ayyıldır
Başanalist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni yılda neler yapılmamalı webinar eğitimi video kaydı!

Trade hayatımızı daha da kolaylaştırabilmek için yeni yılda neleri yapmamalı, neleri dikkate almalıyız? Makro-ekonomik gelişmelerin varlık fiyatları üzerinde damgasını vuran...

Kapat