ABD verilerinin piyasaya etkisi…

Hafta için ABD’den gelen Büyüme oranı (GDP) ve İstihdam talepleri verilerinin olumsuz açıklanması FED’in “Parasal Genişlemeye Devam” sinyalinin oluşmasını sağlamıştı. Parasal genişleme sinyalinin devam ettiği bugünlerde piyasaların merakla beklediği Tarım Dışı İstihdam verisi bugün TR saati ile 15;30’da açıklandı. Özellikle parasal genişlemenin devam edeceği ile ilgili sinyalin devam edip edilmeyeceği merakla beklenilen verilerin sonuçlarına baktığımızda Tarım dışı istihdam ve İşsizlik oranı verilerinin olumsuz geldiği görülmektedir. Bu durum parasal genişlemeye devam sinyallerini de desteklendiğinin kanıtı olarak görülmektedir.

Parasal genişleme ile ilgili haberlerden dolayı en çok etkilenen finansal varlık olarak belirlediğimiz Altın fiyatları 1662 seviyesinden başlatmış olduğu yükselişlerle 1675 seviyesine kadar yükselmiş, USD/JPY paritesi ise gelen haberler sonucunda 92 seviyesinin tekrar altına inerek 91,90 seviyesine kadar gerilemiştir. EUR/USD paritesi ise 1,3650 seviyesinde çıpalanmaya devam etmektedir.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Gözler Tarım Dışı İstihdam verisinde…

Her ayın ilk haftası Cuma günü tüm piyasaların merakla beklediği ve bu haberle birlikte piyasaların sert hareketlere maruz kaldığını görmekteyiz....

Kapat