16 Eylül 2014 Forex Piyasası Parite, Emtia ve Endeks Sabah Analizi

Makro-Ekonomik Gelişmeler

Küresel piyasalarda Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) toplantısından çıkacak sonuçlara ilişkin beklentiler ve İskoçya referandumu, varlık fiyatlarına yön veren ana faktörler olarak öne çıkarken, gelişmiş ekonomiler için açıklanan makro-ekonomik veriler ve jeopolitik gelişmeler yakından izleniyor. Dün, Çin ve ABD’den gelen rakamlar gündemde ye alırken, yeni işlem gününde piyasaları daha yoğun bir ekonomik takvimin beklediğini ifade edebiliriz.

“Gelişmiş ekonomiler moral bozdu”

Çin için hafta sonu açıklanan rakamlar ile piyasalar yeni işlem haftasına olumsuz bir görünüm ile başladı. Asya ve Avrupa endekslerinde satışlar dünyanın en büyük ikinci ekonomisine ilişkin söz konusu beklentiler ile ağırlık kazanırken, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) global büyüme tahminlerini düşürmesi, baskıyı artıran unsurlar arasında yer aldı. Sonrasında ise ABD’den yayımlanan verileri izlendi. İmalata ilişkin tahminlerin üzerinde rakamlar izlense de, dünyanın en büyük ekonomisinde sanayi üretiminin azalması sürpriz oldu. Çin verisi ile gerileyen ham petrol fiyatlarında ABD seansı içerisinde, ülkedeki stokların talebin güçlü olduğuna işaret edeceği beklentileri ile yükseliş kaydetti. Sanayi üretimi verisi sonrasında Dolar endeksinde de aşağı yönlü hareketler öne çıktı. Bu sabah Asya borsalarında satışlar izlenirken, dünkü kayıplardan sonra Avrupa’nın güne alıcılı başlaması bekleniyor. Japon Nikkei endeksinde haftanın ilk iş günündeki tatil sonrasında satışlar dikkat çekiyor. Tokyo merkezli 5.6 büyüklüğündeki deprem, büyük bir etki yaratmazken, şehirde bir sorun olmadığı açıklandı. Nükleer sızıntı ya da tsunami uyarısı yapılmadı. Hong Kong’ta ise sabah seansı “tayfun alarmı” nedeni ile iptal edildi.

“RBA uyardı”

Avustralya Merkez Bankası’nın (RBA) 2 Eylül’de yapılan toplantısının tutanakları bu sabah açıklandı. Tutanaklarda Banka’nın özellikle yükselen gayrimenkul fiyatlarından kaynaklanan risklerin yakından izleyeceğinin altı çizilirken, düşük seviyedeki faiz oranlarının konut fiyatlarında ve borçlanmalarda istenmeyen artışlara neden olabileceği uyarısında bulundu. RBA, rekor düşük seviyedeki politika faiz oranının düşük kalmaya devam edeceğini yineledi. Banka ayrıca, düşen emtia fiyatları göz önüne alındığında para biriminin değerinin tahminlerin üzerinde olduğunu belirtti.

“Bekleyiş sürüyor”

Ukrayna’da ateşkese rağmen çatışmaların devam ettiği yönünde haberler gelmeye devam ederken, Ortadoğu’da ise ABD’nin IŞİD isimli örgüte karşı atacağı adımları izleniyor. Temsilciler Meclisi, Suriyeli muhaliflerin silahlandırılması konusunda Obama’ya yetki verilmesini görüşecekler.

Genel olarak piyasalara göz attığımızda FOMC ve İskoçya beklentilerinin devam ettiğini ifade edebiliriz. Bunun öncesinde Salı günü de yine piyasalar için oldukça yoğun bir işlem dönemi olacak. İngiltere için enflasyon oranı yakın mercek altında yer alacakken, Euro Bölgesi’nde ZEW Enstitüsü’nün dataları takip edilecek. Günün ikinci yarısında ise ABD ve Kanada’dan gelecek rakamlar gündemde olacak. Ayıca BOC Başkanı’nın bugün bir konuşma yapması bekleniyor.

“Ekonomik takvimde öne çıkanlar”

İngiltere – Enflasyon Oranı (CPI); İngiltere’nin gündemi geride kalan hafta oldukça yoğundu. Gerek İskoçya’nın bağımsızlık referandumundan çıkacak sonuçlara ilişkin spekülasyonlar, gerekse İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney’nin açıklamaları, Sterlin üzerinde etkili olan ana faktörler olarak öne çıktı. İskoç halk oylaması öncesinde, BOE’nin para politikasında atacağı adımlar adına ipuçları verebilecek enflasyon oranı ise bu haftanın ada ülkesi için önemli verileri arasında yer alıyor. Temmuz ayında %1.6 olarak açıklanırken tahminlerden daha fazla gerileyen CPI verisi, BOE’nin faiz artırım tarihini öteleyebileceği beklentilerini canlandırmıştı. Bu paralelde de Sterlin’de düşüşlerin hız kazanması dikkat çekmişti. Söz konusu makro-ekonomik göstergenin beklentinin altında açıklanması halinde Sterlin’de değer kayıpları öne çıkabilecekken, verinin tahmini aşması halinde yükselişler izlenebilir.

Euro Bölgesi – Almanya ZEW Ekonomik Hassasiyeti; Euro Bölgesi’nin en büyük ekonomisine sahip Almanya için, ZEW Enstitüsü’nden açıklanacak ekonomik hassasiyet verisi, piyasalarda yakından izlenen rakamlar arasında yer almaktadır. Önem derecesinin yüksek olduğunu ifade edebileceğimiz ZEW verisi, Euro üzerinde sert hareketlerin görülmesini sağlayabilir. Euro Bölgesi’ndeki zayıf ekonomik aktiviteler ve Ukrayna geriliminin getirdiği belirsizlik Alman ekonomisi üzerinde baskı yapan unsurlar olmaya devam ediyorlar. Son 8 aydır düşüş kaydeden Almanya’nın ZEW ekonomik hassasiyet verisi, Ocak ayındaki 61.7 seviyesinden, Ağustos’ta 8.6 düzeyine kadar geriledi. 8 aydır beklenti rakamının altında açıklanan endeksin yine tahminden daha düşük gelmesi halinde Euro’da kayıplar izlenebilir. Ancak öngörüleni aşacak bir ZEW verisi, kıtanın ortak para biriminde yükselişlere zemin oluşturabilir.

ABD – Enflasyon Oranı (PPI); ABD için Çarşamba günü açıklanacak Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE – CPI) öncesinde izlenecek Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE – PPI) verileri, piyasaların gündeminde yer alacak makro-ekonomik göstergeler arasında bu hafta kendisine yer bulacak. Temmuz ayında %0.1 artış kaydeden PPI, bir önceki dönemde ise %0.4’lük bir yükselişe işaret etmişti. 2012 Eylül’ünden bu yana %1.0 seviyesinin altında gerçekleşen rakamın Ağustos ayı için açıklanacak datası, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) toplantısından çıkacak kararlar ve CPI rakamları öncesinde yatırımcıların merceği altında yer alacak.

Kanada – BOC Başkanı Poloz’un Konuşması; Kanada Merkez Bankası (BOC) Başkanı Stephen Poloz’un Drummondville Ekonomik Gelişim Topluluğu’nda yapacağı konuşma, bu hafta yatırımcıların dikkatle izleyeceği gelişmeler arasında yer alıyor. Ayın başında yapılan BOC’un toplantısından sonra Poloz, iki yıl içerisinde Kanada ekonomisinin kapasitesine geri dönmesini beklediklerinin altını çizmişti. Başkan’ın konuşmasından önce yapacağı konuşmasının metninin daha önceden web sitesi üzerinden yayınlanabileceğini bilmek, yatırımcılara fayda sağlayacaktır. Poloz’un TSİ 19:45’de kürsüye çıkması beklenirken, ilgili topluluğun ve BOC’un sitelerinde konuşma metni 15 dakika önceden basına sunulabilir.

Önemli Ekonomik Takvim Verileri

Salı

Zaman                  Haber                                               Beklenti       Önceki

11:30    GBP           CPI (Yıllık)                                          1,5%           1,6%

11:30    GBP           PPI Girişi (Aylık)                                  0,1%           -1,6%

11:30    GBP           RPI (Yıllık)                                         2,5%           2,5%

11:30    GBP           Çekirdek CPI (Yıllık)                             1,8%           1,8%

11:30    GBP           HPI (Yıllık)                                          10,6%          10,2%

12:00    EUR            Alman ZEW Ekonomik Kanısı                   5,2             8,6

12:00    EUR            ZEW Ekonomik Kanısı                          21,3             23,7

15:30    CAD           İmalat Nakliyatları (Aylık)                     1,1%           0,6%

15:30    USD           PPI (Aylık)                                         0,1%           0,1%

15:30    USD           Çekirdek PPI (Aylık)                             0,1%           0,2%

16:00    USD           TIC Net Uzun Vadeli İşlemler                  24,3B          -18,7B

19:45    CAD           BOC Başkanı Poloz konuşması

EURUSD ANALİZ

Makro-ekonomik veri anlamında zayıf bir gün geçirse de Dolar endeksindeki hareketlilikten etkilenerek gün içi dalgalanmalar yaşayan EURUSD paritesi 1,2972 ile 1,2908 seviyeleri arasında günü tamamladı. Haftanın ikinci işlem gününde makro-ekonomik veri anlamında yoğun bir gün olmakla birlikte EURUSD paritesinin sert hareketlere maruz kalma ihtimali de güçlüdür. TR saati ile 12:00’de Alman ZEW verisi ile başlayacak veri akışı 15:30’da ABD’den gelecek olan PPI verisi ile devam edecektir. Gerek Euro gerekse ABD’den gelecek olan veriler, kritik FOMC tutanakları öncesinde EURUSD için önem arz etmektedir.

Teknik olarak EURUSD paritesini incelediğimizde 1,2978 bariyeri önemlidir. 200 saatlik üssel hareketli ortalama olan bu bariyer altında kaldığımız müddetçe aşağı yönlü baskının devam etme ihtimali güçlüdür. 1,2978 bariyeri altındaki hareketler 1,2910 ve 1,2880 olarak devam edebilir. Şuanda 1,2940 seviyesinde hareketlerine devam eden EURUSD paritesinde tepki alımlarının oluşabilmesi için 1,2978 bariyerinin üzerinde hareketlere ihtiyaç olduğunu unutmayalım.

Pivot: 1,2978
Destek:
1,2910-1,2880-1,2850
Direnç: 1,2978-1,3030-1,3075

eurusd

GBP/USD ANALİZ

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği tepki alımlarını 1,6275 seviyesine kadar sürdüren ancak bu bariyeri geçemeyerek yeniden satış baskısına maruz kalan GBPUSD paritesi yeni haftanın ilk işlem gününde 1,6275 seviyesinden gerçekleştirdiği açılış sonrasında satıcılı seyrini sürdürdü ve 1,6220 seviyesine yakın hareketlerine devam etti. 17 Eylül FOMC ve 18 Eylül İskoçya referandumu öncesinde GBPUSD paritesinin tepki alımlarında sınırlı kaldığını ve düşüş baskısında daha istekli olduğunu görmekteyiz. Gün içerisinde TR saati ile 11:30’da İngiltere’den gelecek olan CPI & PPI veri akışı, 15:30’da ABD’den gelecek olan PPI verisi ile devam edecektir. Gerek İngiltere gerekse ABD’den gelecek olan veriler, kritik FOMC tutanakları ve İskoçya referandumu öncesinde GBPUSD için önem arz etmektedir.

Teknik olarak GBPUSD paritesini incelediğimizde 1,6275 bariyeri önemlidir. 200 saatlik üssel hareketli ortalama olan bu bariyer altında kaldığımız müddetçe aşağı yönlü baskının devam etme ihtimali güçlüdür. 1,6275 bariyeri altındaki hareketler 1,6200 ve 1,6155 olarak devam edebilir. Şuanda 1,6223 seviyesinde hareketlerine devam eden GBPUSD paritesinde tepki alımlarının oluşabilmesi için 1,6275 bariyerinin üzerinde hareketlere ihtiyaç olduğunu unutmayalım.

Pivot: 1,6275
Destek; 1,6200-1,6155-1,6105
Direnç;  1,6243-1,6275-1,6325

gbpusd

USD/TRY ANALİZ

Yükseliş trendinde kanalın üst noktası olan 2,2245 bariyerini geçemeyerek (2,2236 gün içi test edildi) tepki satışı için önemli sinyaller veren USDTRY kuru mevcut düşüşlerini haftanın ilk işlem gününde 2,2070 seviyesine kadar taşıdı ancak 2,2030 destek noktasını kıramadığı için yeniden yukarı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Tepki satışları tamam mı devam mı sorusunun sorulduğu bir ortamda 2,2030 destek noktası dikkatle takip edilmelidir. Tepki satışlarının devam etmesi ve yeniden 2,1885 – 2,1770 gibi rakamları telaffuz etmemiz için 2,2030 desteğinin aşağı yönlü kırılması gerektiğini unutmayalım. Bu şartlar sağlanmazsa tepki satışlarının her fırsatta sınırlı kalmak isteyeceğini ve yükseliş trendinin etkisini devam ettirmek isteyeceğini söyleyebiliriz. Bu da 2,2245 – 2,2350 bariyerlerinin hedeflenmesi açısından önem arz etmektedir.

Pivot: 2,2030
Destek: 2,2030-2,1930-2,1885
Direnç:  2,2170-2,2245-2,2350

usdtry

USD/JPY ANALİZİ

Haftanın ikinci iş gününde Dolar endeksinin rekor bölgede sakin hareketlerinin devamıyla birlikte, USD/JPY paritesinin de son 6 yılın en yüksek seviyelerinde yatay seyrini sürdürdüğünü görüyoruz. Yoğunlaşan jeopolitik gündem ve gün içerisindeki ekonomik veriler paritedeki hareketliliği artırabileceği gibi, yarın gerçekleşecek FOMC açıklamalarına dair beklentiler de hareketliliği destekleyebilir.

Teknik olarak incelediğimizde, son 3 iş günü boyunca hareket alanını sınırlayan 106,88 – 107,40 bandı karşımıza çıkıyor. Bandın dışına çıkış noktası, sert yükselişler sonrası toparlanma gerçekleşecek mi yoksa yükseliş hareketi devam mı edecek sorularının yanıtını gösterebileceği için önemlidir. Gün içerisinde, haftanın dip noktasını oluşturan 106,88 seviyesi üzerinde kalındığı müddetçe yükseliş baskısının etkili olması beklenebilir. Dolar endeksiyle de destek alınması gereken bu durumda 107,40 seviyesinin geçilmesi, alımlara netlik kazandırabilir.

Dolar endeksinin mevcut seviyesini koruması ve paritenin 106,88 üzerindeki hareketler, bekleyiş içerisindeki piyasada bant hareketinin sürmesine neden olabilir. Ancak 106,88 seviyesinin kırılması, toparlanma hareketinin tepki satışlarını desteklemesiyle sonuçlanabileceği için, 107,40 seviyesinin geçilememesiyle oluşabilecek bu tutumun takibi önem kazanmaktadır.

Pivot: 106,88
Destek:
106,88 – 106,47 – 105,90
Direnç:
107,40 – 107,85 – 108,21

usdjpy

EUR/JPY ANALİZİ

Küresel piyasalar açısından oldukça yoğun geçecek gündemin bugün ile birlikte başlamakta olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yarın gerçekleşecek FOMC açıklamalarına dair beklentiler etkili olmaya başlayabilir. Diğer yandan gün içerisinde veri ve artan jeopolitik riskler nedeniyle gündem takibi önemini korumaktadır.

Teknik olarak incelediğimizde, 2013 yılı sonundan bu yana devam eden düşüş trendini görmekteyiz. Trendin güncel sınırını oluşturan 139,25 seviyesi, aynı zamanda son 3 ayın zirve noktası konumunda. Yeni haftayla birlikte başlayan düşüş baskısının, sınır oluşturan 139,25 seviyesi altında devam etmesi beklenebilir. Bu şartla birlikte düşüşlerde 138,24 seviyesi hedeflenebileceği gibi, seviyenin kırılması olası satışlara netlik kazandırabilir.

Paritede yükseliş yönlü beklenti oluşturabilmek için gün içerisinde 138,77 seviyesinin geçilmesi gerekmektedir. Bu şartla birlikte trend sınırı olan 139,25’e doğru fiyatlamalar gerçekleşebilir. Ancak kısa vadeli oluşabilecek bu hareketten daha istikrarlı bir görünüm bekleyebilmek için, trend sınırını oluşturan 139,25 seviyesinin geçilmesi gerekmektedir.

Pivot: 139,25
Destek:
138,24 – 137,97 – 137,65
Direnç: 138,77 – 139,25 – 139,63

eurjpy

USD/CHF ANALİZİ

Jeopolitik risklerin yükseldiği ve önümüzde önemli verilerin bulunduğu haftanın ikinci iş gününde, Dolar endeksindeki toparlanmayla birlikte paritenin de bu hareketten etkilendiğini görüyoruz. Ancak paritedeki toparlanmanın yatay seyri bozmadığını da hatırlatmakta yarar var. Gün içerisinde gündem ve veri takibinin yanı sıra, yarın gerçekleşecek FOMC toplantısına dair hareketlere de dikkat edilmelidir.

Teknik olarak incelediğimizde, geçtiğimiz haftadan bu yana düşüşleri sınırlandıran 0,9318 seviyesi üzerinde kalındığı müddetçe, yukarı yönlü baskının ağırlık kazanabileceğine dair beklentimizi koruyoruz. İchimoku bulutu ile desteklenebilecek bu tutumla birlikte 0,9367 ve 0,9394 seviyeleri hedeflenebilir. Daha kalıcı beklentiler için 0,9367 seviyesinin geçilmesine ihtiyaç bulunmaktadır.

Paritede düşüş yönlü beklenti oluşturabilmek için 0,9318 seviyesinin kırılması gerekmektedir. Bu durumla birlikte tepki satışlarının trendi (mor) hedeflemesi muhtemeldir. Ancak trend kırılana dek, oluşabilecek bu hareketler kısa vadeli olarak değerlendirilmelidir.

Pivot: 0,9318
Destek: 0,9318 – 0,9285 – 0,9250
Direnç: 0,9367 – 0,9394 – 0,9429

usdchf

USD/CAD ANALİZİ

Yarın gerçekleşecek FOMC açıklamaları öncesinde, jeopolitik sürecin tırmandığı ve verilerin de yoğunlaşmaya başladığı süreçte, USD/CAD paritesinin geçtiğimiz Cuma gününden bu yana bulunduğu hareket alanından henüz kurtulamadığını görüyoruz. Gün içerisinde veri ve gündem takibinin yanı sıra, TSİ 19:45’te Kanada Merkez Bankası Başkanı Poloz’un gerçekleştirmesi beklenen konuşma da etki yaratabilir.

Teknik olarak değerlendirdiğimizde, son 3 iş günü boyunca hareket alanının 1,1027 ve 1,1105 seviyeleri arasında kaldığını görüyoruz. Gün içerisinde, 1,1027 seviyesi üzerinde kalma çabası, paritenin yükseliş baskısına maruz kalmasını sağlayabilir. Bu şartla birlikte 1,1075 ve 1,1105 seviyeleri hedeflenebilir. Daha kalıcı beklentiler için ise 1,1105 seviyesinin geçilmesi gerekmektedir.

Paritede 1,1027 seviyesi üzerinde kalma çabası, özellikle 1,1105 seviyesi geçilemediği müddetçe yatay hareketin devamı için destek niteliği taşıyabilir. Bu süreçte, 1,1027 seviyesinin tepkileri dikkatle izlenmelidir. Bu seviyenin kırılması, toparlanma sürecinin aşağı yönlü olmasına yol açabilecek tepki satışlarını destekleyebilir.

Pivot: 1,1027
Destek:
1,1027 – 1,0984 – 1,0935
Direnç:
1,1075 – 1,1105 – 1,1151

usdcad

HAM PETROL ANALİZ

90,40 destek noktasından toparlanarak yukarı yönlü tepki alımları gerçekleştiren ve bu çıkışlarla 93,00 seviyesine kadar yükselen Ham Petrol, yeni haftanın ikinci işlem gününde 93,65 seviyesi gerisinde 92,80 seviyesine yakın hareketlerine devam etmektedir. 4 saatlik grafiği incelediğimizde düşüş kanalı içerisinde tepki alımını sürdürdüğünü görmekteyiz. Kısa vadeli düşüş trendi devam edecek mi yoksa sonlanarak yükseliş trendi için önemli bir adım mı atacağız sorusunun cevabını aramaktayız. Bu bağlamda da 93,65 bariyeri dikkatle takip edilmelidir. Ham Petrol eğer 93,65 bariyeri üzerinde hareketler gerçekleştirebilirse mevcut kısa vadeli düşüş trendinin de sonuna gelmiş olacağız ve bu tutum 94,45 – 95,90 gibi rakamları telaffuz etmemiz için yeterli olacaktır. 93,65 bariyerinin geçilmemesi durumunda ise yeniden son zamanların dip noktası 90,40 desteğine ulaşmak isteyecektir. Bu bağlamda da gün içi 93,65 kritik bir önem taşımaktadır. Genel görünüm, 91,85 destek noktası üzerinde kritik 93,65 bariyerine ulaşma isteğinin güçlü olması şeklindedir.

Pivot: 91,85
Destek:
91,85-91,20-90,40
Direnç:
93,65-94,45-95,90

petrol

ALTIN ANALİZ

1225 seviyesine kadar geriledikten sonra toparlanan ve mevcut tepki alımları ile 1238 seviyesine kadar çıkış gerçekleştiren Altın, 1241 bariyeri altında tepki alımlarını sınırlamaktadır. Yükselişlerin sınırlı ve düşüş baskısının güçlü olduğu Altın’da kritik FOMC tutanakları kararı dikkatle beklenmektedir. Parasal Genişleme ve Faiz Artırımı kararına ilişkin açıklamaların kıymetli madenler üzerinde sert hareketler yaratacağı beklentisi ile Altın’ın tutanak sonuçlarına kadar sakin kalması sürpriz olmayacaktır. Teknik olarak Altın fiyatını incelediğimizde 1241 bariyeri önemini korumaktadır. Altın eğer 1241 bariyeri altında kalmayı sürdürürse daha önceki dip nokta olan 1225 desteğine yaklaşmak isteyebilir. Tepki alımlarında yer almak ve 1249-1258 gibi rakamları telaffuz etmek içinse 1241 bariyerinin geçilmesi gerektiğini unutmayalım. Genel görünüm 1241 direnci altında negatif baskının devam etmesi şeklinde olduğunu ifade edebiliriz.

Pivot: 1241
Destek:
1231-1225-1218
Direnç:  1241-1249-1258

Altin

DAX30 ANALİZİ

Açılış            : 9597
En yüksek     : 9686
En düşük       : 9594
Kapanış         : 9662

50 günlük basit hareketli ortalama : 9509
200 günlük basit hareketli ortalama: 9545

Endeks gün içinde 9600 seviyesi altına sarksa da kapanış yükselişin devamı için pozitifti. 9600 seviyesi üzerinde kalındığı sürece 9800 seviyesine doğru bir atak yaşanması muhtemel.9600 seviyesi altında kapanışlarla ise 9400 seviyesine doğru geri çekilme mümkün. Hareketli ortalamaların geçtiği 9550 ve 9500 seviyelerini de destek bölgeleri olarak kabul edebiliriz.

Pivot   : 9647
Destek
: 9608-9555-9516
Direnç
:  9700-9739-9792

#DAX30Daily

S&P500 ANALİZİ

Açılış            : 1970
En yüksek     : 1978
En düşük       : 1968
Kapanış         : 1975

50 günlük basit hareketli ortalama : 1968
200 günlük basit hareketli ortalama: 1887

1985 seviyesi altında olmak kısa vadeli yükseliş görüntüsünü tehlikeye atsa da endeks 50 günlük ortalamadan destek almayı şimdilik başardı. 1900 seviyesinden 2000 seviyesine doğru yaşanan son yükselişin geri çekilmelerinde 1985 ilk destek, devamında 1968 seviyesini ikinci destek olarak görüyoruz. Orta vadede yükselişin devamını açısından 1950 seviyesi kritik. Bu seviye aşağı kırılırsa yükseliş beklentileri son bulabilir. Yukarıda 2000 seviyesi önemli bir direnç.

Pivot   : 1974
Destek:
1968-1955-1950
Direnç:
 1977-1985-2000

#S&P500Daily

“GCM Forex Günlük Bülteni Hazırlayanlar”
Araştırma Müdürü: Erdoğan TURAN – “S&P500 ve Dax30 Analizi”
Başanalist: Kudret AYYILDIR
 – “EURUSD, GBPUSD, USDTRY, Ham Petrol ve Altın Analizi”
Analist: Sermet DOĞAN
 – “Makro-Ekonomik Gelişmeler ve Ekonomik Takvim”
Yardımcı Analist: Umut TUNCER – “USDJPY, EURJPY, USDCAD, USDCHF Analizi”

NOT: Bu analizler GCM Forex’den izinsiz olarak yayınlanamaz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

http://www.gcmforex.com/

Günlük piyasa analiz ve yorumları ücretsiz e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız tıklayın ve formu doldurun.

Add a Comment