Yunanistan Tüm Sorumluluklarını Yerine Getirecek

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, ülkesinin borç kriziyle ilgili olarak tüm sorumlulukları yerine getireceği vaadinde bulundu.          
 

Papandreu, bugün Alman Sanayi Günü vesilesiyle Alman Sanayiciler Birliği   (BDI) tarafından Berlin’de düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmasında,   ülkesinin, borç krizini aşabileceği konusunda iyimser olduğunu belirterek,   ”Güvence verebilirim. Yunanistan tüm sorumluluklarını yerine getirecektir”  dedi.          
  

Yunanistan’ın, bu ülkeye yönelik yardımların sürmesi için tüm vaadlerini   yerine getirmeye hazır olduğunu ifade eden Papandreu, Avrupa’da, avro krizini   gerçek bir değişim için kullanma potansiyelinin mevcut olduğunu kaydetti.          
 

Ülkesinin fakir bir ülke olmadığını, ancak kötü yönetilmiş olduğunu   belirten Papandreu, zorlu bir yolun ortasında olduklarını söyledi. Yabancı iş   adamlarını da ülkesinde yatırım yapmaya çağıran Papandreu,  Yunanistan’ın geçen   yıl açığını çok büyük ölçüde kapattığını kaydetti.          
 

Avro bölgesi ülkelerine de Yunanistan’a gösterdikleri dayanışmadan dolayı   teşekkür eden Papandreu, “Bu bize değişiklikler için zaman kazandırıyor” dedi.
 

BDI Başkanı Hans-Peter Keitel de, Yunanistan’a dastek vaadinde bulunarak,   ”Büyük görevleriniz karşısında yalnız değilsiniz” diye konuştu.          
 

Papandreu bu akşam Berlin’de Almanya Başbakanı Angela Merkel ile   görüşecek.   

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 27 Eylül 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ Yunanistan'da, hükümetin mali krizle mücadele temelinde açıkladığı yeni sert önlemler çerçevesinde, taşınmaz mal varlıklarına ek vergi getirilmesini öngören...

Kapat