Yunanistan onayı aldı

Yunanistan`ın 130 milyar euroluk 2. kurtarma paketine sağlayacağı 28 milyar euroluk kredi desteğini onayladı…

IMF, geçtiğimiz haftaki borç takası anlaşmasının ardından Yunanistan`a ikinci kurtarma paketi kapsamında 28 milyar euroluk kredi desteğini onayladı.

Fonun beklenildiği üzere verdiği onay, Euro Bölgesi`nin borç krizinden en kötü etkilenmiş ülkesi Yunanistan`ın uzun süredir bekletilen kurtarma paketinin tamamlanması yolunda son adım oldu.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Açıklamada, kredinin 1,65 milyar euroluk kısmının hemen serbest bırakılacağı belirtildi.

Kurtarma paketinin Yunanistan`ı 2014`e kadar fonlaması bekleniyor.

Yunanistan Maliye Bakanı Evangelos Venizelos, anlaşmanın ülkenin görüntüsünü değiştirdiğini, Yunanistan`ın `günah keçisi` olmadan masaya geri döndüğünü ve bunun krize ilişkin gelişmeler adına çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Venizelos, Kriz sonlanmadı, hâlâ önümüzde aşılmayı beklenen birçok sorun var. Öncelikle zor bir yıl olacak 2012`yi başarıyla atlatmalı ve 2013`de büyümeye geçmeliyiz. Ancak artık şartlar daha farklı dedi.

IMF`nin onayı, Yunanistan`ın artık gerekli tüm onayları aldığını gösteriyor.

Çarşamba günü de Eurogrup başkanı Jean-Claude Juncker, tüm Euro Bölgesi ülkelerinin, kredinin serbest bırakılması için gereken tüm prosedürleri tamamladığını söyledi. Juncker, 39.4 milyar euroluk ilk taksidin, birçok dilimde aktarılacağını belirtti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Bankacılık Sektörü – Nötr

BDDK verileri 9 Mart haftasında TL kredilerde 0,3 milyar TL artış olduğunu döviz cinsinden kredilerin sabit kaldığını ortaya koydu. Yılbaşı...

Kapat