Yunanistan Küresel Ekonomi İçin Tehdit Değil

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Joerg Asmussen, Yunanistan’ın küresel ekonomi için tehdit olmadığını söyledi.           

Asmussen, Alman ekonomi gazetesi Financial Times Deutschland’a verdiği demeçte, Avro Bölgesi maliye bakanlarının bu akşam Brüksel’de düzenleyecekleri toplantıda Yunanistan’ın ikinci kurtarma paketine ilişkin karar alabilmeleri için   tüm koşulların yerine geldiğine dikkati çekti.          
 

Yunanlıların, programın kendi çıkarlarına olduğunu ve dışardan zorla   kabul ettirilmediğini görmeleri gerektiğini belirten Asmussen, aksi halde   programın işe yaramayacağını öne sürdü ve Yunan halkını ülkeyi kurtarmak için   hükümetle işbirliği yapmaya çağırdı.          
 

Asmussen, temerrüte düşmemek için mücadele eden Yunanistan’ın küresel   ekonomi için tehdit olmadığına işaret ederek, hafta sonu Meksika’da düzenlenecek   G20 toplantısına kadar bu yönde bir ilerleme kaydedileceğini vurguladı.          

 

G20 ülkelerinin, Avrupa Birliği (AB) içinde ekonomik ağırlığı yalnızca   yüzde 2,5 olan bir ülkenin tüm dünya üzerinde neden böyle bir etkisi olacağını   hala anlamadığını belirten Asmussen, söz konusu ülkelerin hala anlamadığı bir   başka konunun ise niçin sorunun çözümünde hızla ilerleme kaydedilememesi olduğunu   ifade etti.      

 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kara Kış e-ticarete Yaradı

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhun: “Sert geçen kış mevsiminin online alışverişleri artırdığını belirtiyor.   Elektronik Ticaret...

Kapat