Yunanistan Durulmuyor – Olaylar Çıkıyor

Yunanistan’da hükümetin kemer sıkma önlemlerini protesto etmek amacıyla yapılan gösteri yürüyüşlerinde, katılımcılar ile polis arasında arbede yaşandı.
 

Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY), İşçi Sendikaları   Federasyonu (GSEE) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği’nin (PAME) çağrısıyla 24   saatlik greve giden kamu ve özel sektör çalışanları, başkent Atina merkezinde iki   ayrı protesto gösterisi düzenlendi.
 

Yunan Parlamentosu’nun da bulunduğu ”Sindagma” meydanı yakınında, polis   ekipleriyle göstericiler arasında yaşanan gerilim yerini arbedeye bıraktı.
 

Edinilen ilgilere göre, olayda, 2′si ciddi olmak üzere 12 gösterici   yaralandı. Yaralılar bölgeye ulaşan ambulanslar ile çevre hastanelere sevk   edildiler.
 
Sindagma meydanı çevresindeki ara yollarda ise polis ile göstericiler   arasında ”taş savaşı” yaşanıyor. Çevik Kuvvet ekiplerini taşlayan göstericilere   polis göz yaşartıcı gaz ile yanıt veriyor.
 

Kendilerini iktidar karşıtı olarak adlandıran, yüzleri maskeli kişilerden   oluşan gruplar ise kent merkezi ve ara sokaklarda park halinde bulunan araçlarda   maddi hasar yaratırken, çöp konteynerlerini de ateşe verdiler.
 

İtfaiye ekipleri ise çıkan ufak çaplı yangınları söndürme çalışmalarını   sürdürüyor.

 
Polis kaynaklarından edinilen bilgilere göre, yaklaşık 20 bin kişinin   katıldığı gösterilerdeki olaylarda 24 kişi gözaltına alınırken, 2 polis memuru da   yaralandı.
 

Bu arada, gösteriler nedeniyle sabah erken saatlerde trafiğe kapatılan   Atina merkezi henüz ulaşma açılmadı.
 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yatırımcıya Yüzde 90 İN-Dİ-RİM…!

Türkiye’de, yıl sonuna kadar yatırım yapanlar, yüzde 50 ile 90 orasında değişen oranlarda vergi indiriminden yararlanacak.   Hazine Müsteşarlığının, ”Yatırımlarda...

Kapat