Yunanistan, Avrupa borsalarını sıktı

Avrupa hisse senetleri, Yunanistan kurtarma paketinin krizi çözemeyeceği endişeleri ile satış ağırlıklı.

Avrupa hisse senetleri, Yunanistan için hazırlanan kurtarma paketinin krizi çözmeyeceğine yönelik endileşelerle satış ağırlıklı seyrediyor. Asya hisse senetleri düşerken, ABD endeks vadeli kontratları yukarı yönde hareket etti.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0.1`in altında bir yükseliş göstererek, Londra saati ile 09:16`da 268.18 puana çıktı. Endekste, yükselen iki hisse karşılığı üç hisse değer kaybetti. MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.3 düşerken, Mart vadeli Standard andamp; Poor’s 500 (Sandamp;P 500) endeks kontratı yüzde 0.52lik bir çıkış gerçekleştirdi. ABD piyasaları dün tatil nedeniyle kapalıydı.

London Capital Group traderlarından Jonathan Sudaria, Daha da engeller var dedi ve Atina`da gelecek olan hükümetin, kemer sıkma paketini aldıktan sonra, bunu uygulamada motivasyonu ya da isteği olup olmayacağı konusunda halen endişeler var değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa maliye bakanları bugün sabaha karşı Yunanistan`ın 130 milyar euroluk (173 milyar dolar) kurtarma paketini onayladı. Görüşmelere başkanlık eden Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, anlaşmanın, ülkenin borçlanma kağıtlarını tutan yatırımcıların yüzde 53.5 zarar yazmasını da içerdiğini kaydetti. Maliye bakanları dün Brüksel`de, Yunanistan`a yeni kredi paketinin koşullarını ve olası merkez bankaları katkısını görüştü.

Stoxx 600 Endeksi, Avrupa borç krizinin kontrol altına alınacağına ilişkin iyimserlik ve beklenenden daha iyi çıkan ABD ekonomikl verilerinin desteğ ile 22 Eylül`den bu yana, dün itibariyle, yüzde 25`lik bir ralli yaptı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Altın Kapalıçarşı’da Yükseldi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarında işlem gören gösterge kağıdı 4 Aralık 2013 vadeli...

Kapat