Yunanistan’ın 5. Dilim Kredi Paketine Onay Geldi

Avro Bölgesi ekonomi ve maliye bakanları, videokonferanslı toplantıda, Yunanistan’a 12 milyar avroluk kredi dilimini onayladı.
 

Uluslararası Para Fonunun (IMF) da kredi diliminde kendi payını   önümüzdeki hafta içinde onaylaması bekleniyor.
 

Avro Bölgesi ve IMF, geçen yıl 110 milyar avroluk kredi paketiyle   kurtardıkları Yunanistan’ın 12 milyar avroluk 5′inci kredi dilimini alabilmesi   için toplam 78 milyar avroluk kemer sıkma önlemlerinin Yunan parlamentosunda   onaylanmasını şart koşmuştu.
 

50 milyar avrosu özelleştirme ve 28 milyar avrosu bütçe kesintileri olmak   üzere toplam 78 milyar avroluk pakete geçen hafta onay veren Yunanistan, iflas   ihtimalini devre dışı bırakmak için acil olarak ihtiyaç duyduğu 12 milyar avroluk   kredi dilimini 15 Temmuz’da alacak.
   

Öte yandan, 11-12 Temmuz’da tekrar toplanacak Avro Bölgesi ekonomi ve   maliye bakanları, 110 milyar avroluk ilk paketin yetersiz kalması nedeniyle 120   milyar avroya kadar ikinci bir kurtarma paketini sonuçlandırmaya çalışacak.

  
Yunan tahvillerinin vadelerini gönüllü olarak uzatmak suretiyle özel   bankaların da katılması istenen ikinci kurtarma paketine onayın 2-3 ay   alabileceği belirtiliyor.
 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Uğur Gürses: Mağazaların İade Politikası

Sorgusuz sualsiz malını geri alan ve bedelini ödeyen mağazadan alışverişini yapan tüketicinin başı ağrımaz.    Birkaç gün önce satın aldığınız...

Kapat