Yunanistan’da Tahvil Fazileri Rekor Seviyede

Finlandiya’nın Yunanistan’a ikinci kurtarma yardımının verilmesi  için teminat almaktaki ısrarını sürdürmesi bugün Yunanistan’ın tahvil ve hisse senedi piyasalarında yankı buldu.
 

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ikili teminat anlaşmalarına  karşı çıkması, buna karşın Finlandiya’nın da Yunanistan ile yaptığı ikili teminat anlaşmasını arkasında durmaya, teminat talep etmeye  devam ettiğini duyurması, Yunanistan’ın ikinci kurtarma yardımını alıp alamayacağı konusunda endişe yarattı.

 
Analistler, teminat verilmemesi halinde Finlandiya’nın 2. kurtarma  paketine desteğine çekeceği endişelenin piyasaya satış getirdiğini ifade ediyorlar.
 

Yunanistan’da 2 yıl vadeli devlet tahvilinde faiz yüzde 42′ye  yaklaşarak Avro tarihinin en yüksek seviyesi olan yüzde 42′ye çıktı.  Yu sıralarda ise yüzde 39.54 seviyesinde.

 
Atina borsasında da hisse senetleri değer kaybediyor. Öğle  saatlerine kadar sakin seyir izleyen Atina Bileşik Endeksi, bankacılık sektörü başta olmak üzere genele yayılan satışlarla yüzde 3 geriledi.  Bankacılık hisselerinde kayıp ise yüzde 3.4 oldu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex : 24 Ağustos 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ EUR/USD paritesi gün içerisine gelen olumsuz haberlere rağmen yükseliş eğilimine devam etmek istemektedir. Çünkü teknik olarak 1,4380 desteğinden...

Kapat