Yunanistan’da Orta Vadeli Bütçe Planı Cuma Günü Oylanacak

Yunanistan’da hükümetin Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) troykasıyla varılan paket anlaşma çerçevesinde hazırladığı üç yıllık orta vadeli bütçe planının cuma   günü parlamentoda oylanacağı bildirildi.
 

Yunan medyası, ”yeni sert tedbirler içeren planın, Eurogroup’un Yunanistan’a olan yardım paketinin beşinci dilimiyle ilgili karar alacağı 3   Temmuz’a kadar parlamentoda onaylanması için adeta bir maraton başlatıldığını” duyurdu.
 

Bunun için zamanın kısıtlı olduğu belirtilen haberlerde, ”Eurogroup’un   beşinci yardım dilimini serbest bırakması için bütçe planının parlamentoda   onaylanmış olması gerektiği” belirtildi.

 
Yunanistan Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Evangelos Venizelos, dün   parlamentoda güven oylamasından önce yaptığı konuşmada, ”yeni bütçe planıyla   ilgili oylamanın bir an önce tamamlanması gerektiğini” ifade ederek, ”bu   konudaki oylamayı haziran ayı sonuna kadar uzatarak tehlikeye atamayacaklarını”   söylemişti.
 

Atina’da daha önce verilen haberlerde, 9 Haziran’da Bakanlar Kurulunca   onaylanarak parlamentoya gönderilen planın oylamasının 28 Haziran’da yapılacağı   bildirilmişti.

 
AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’de Borçlanma Tavanına Geçici Çözüm Endişe Yaratır

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moodys’in ABD analisti Steven Hess, ABD’nin borç problemlerine geçici bir çözümün, Washington’un  bütçe üzerinde varacağı nihai...

Kapat