Yunanistan’da Devlet Memurlarının Çalışma Saati Arttı

Yunanistan’da, hükümetin Ekonomik   Kalkınma Programı temelinde uygulamaya konulan reformlar çerçevesinde, kamu   çalışanları ile özel sektör çalışanlarının mesai saatleri eşitlendi. Devlet   dairelerinde çalışan memurların haftalık çalışma saati 37,5′tan 40′a çıkarıldı.
 

İdari Reformlar Bakanlığı’nın genelgesiyle, 16 Ağustos tarihinden   itibaren geçerli olacak yeni mesai programına göre, özel iş koşullarının geçerli   olduğu yerlerin dışında (temizlik işçileri vs) cumartesi ve pazarların haricinde   günde aralıksız 8 saat çalışması öngörülen memurlar, işe başlama saatini 07.00   ile 08.30 arasında kendileri seçebilecek. Saat 09.00 da işbaşı yapan memurlar ise 50 dakika daha fazla çalışacak.

 
Yunanistan da yeni yerel yönetim kanunu çerçevesinde belediyelerde   oluşturulan ve her birinde en az üç kadrolu memur bulunan “Vatandaşa Hizmet   Merkezi” (KEP) bürolarındaki mesai saati ise, yeni genelgeye göre, hafta içinde   08.00-20.00 olarak belirlenirken,  bu yerler cumartesi günleri de 08.00-14.00   arası hizmet verecek.
 

Tüm devlet daireleri vatandaşları 09.00 ile 15.00 arasında kabul edecek.  Mali işlerle ilgili dairelerde ise vatandaşların bu yerlere girişi 14.30′da sona   erecek.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hürriyet – NÖTR; Endekse Paralel Getiri

Hürriyet – NÖTR; Endekse Paralel Getiri – 2011 6 aylık dönemde vergi finansallarını açıkladı. 2011/6’da 9mn TL vergi öncesi zarar...

Kapat