Yunanistan’da “Ölümcül Tehlike”

Yunanistan Başbakan Yardımcısı ve Maliye  Bakanı Evangelos Venizelos, ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan’ın “ölümcül tehlikeyle karşı karşıya bulunduğunu” söyledi.          
  

Venizelos Selanik’te yaptığı açıklamada, Yunan halkının ekonomik krizle   mücadelede büyük fedakarlıklar yaptığını, buna karşın Avrupa’nın halen kararsız   bir şekilde bocaladığını belirtti.             

 
Mali krizle olan mücadelede samimiyete ihtiyaç bulunduğunu ve herkesin   tüm dikkatini bu konuya yöneltmesi gerektiğini ifade eden Venizelos, “bizim ve   çocuklarımızın krizden sağlam çıkabilmesi için insanüstü bir ulusal çaba   göstermek lazım. Ülke sendeleyen ve zorluk çeken bir Avrupa’nın içinde ölümcül   tehlike altında bulunuyor” dedi.          

  
Venizelos, Yunanistan’ın üstlendiği yükümlülüklerini yerine getirmesi   durumunda yeni tedbirler alınmasına ihtiyaç olmayacağını belirterek, “2011 ve   2012 yıllarıyla ilgili önlemler kanunlaştırıldı. Yeni önlem olasılığı yok. Yeter   ki, bizler samimi ve adil olalım” diye konuştu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Kudret Ayyıldır

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İthal Kumaşa Getirilen % 20’lik Vergi Yabancı Markaları Kaçırdı

İthal kumaşa getirilen yüzde 20’lik vergi üretimin büyük kısmını  Türkiye’de yaptıran yabancı markaları kaçırdı. Özellikle yakınlık ve hızlı teslimat nedeniyle...

Kapat