Yine Ters Döndük

Küresel çapta satış baskısı günün ikinci seansında devam ediyor. ABD vadeli piyasada yüzde 2 düşüş yaşanırken, Avrupa’da yüzde 2.5 ila yüzde 4 arasında kayıplar var. İMKB yüzde 4′ü aşan düşüşle 52 binin altını test etti.
  

İMKB’de ikinci seansta işlem hacmi 269 milyon lira seviyesine ulaşırken, en çok işlem yapılan hisseler Garanti Bankası, İş Bankası (C), Afyon Çimento, Emlak Konut ve Metro Petrol olarak sıralandı. Bu dakikalarda en çok değer kazanan hisseler ise Esem Spor, Çelik Halat, Taksim Yatırım Ortaklığı, ÇBS Printaş ve Türk Telekom olarak öne çıktı.
 

Kurlar tarafında dün kapanışta 1.667 seviyelerine gerileyen dolar TL yeni güne 1.7733′ten başlarken günün ikinci yarısında Merkez Bankası’nın 100 milyon dolarlık döviz ihalesine rağmen 1.7771 seviyesinde. Sepet kur tarafında ise 2.16′dan başlayan gün stabil devam ediyor. Euro TL 2.5527 euro dolar paritesi 1.4365 seviyesinde.
 

Güvenli liman olarak bilinen altın yine yükselişe geçti. Altın 1816.41 dolarla rekor tazeledi.
 

Merkez Bankası’nın önümüzdeki hafta faiz indireceği beklentisiyle düşüşe geçen faizlerde aşağı yönlü trend korunuyor. Yüzde 7.83 seviyesine kadar inen 15 Mayıs 2013 vadeli gösterge kıymetin bileşik getirisi şu sıra yüzde 7.84 seviyesinde yer alıyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yendeki değerlenme Tokyo borsasını aşağı çekti

Yenin zirvede seyretmesi ve 2 Fed yetkilisinin Fed'in teşvik politikalarını sorgulaması üzerine Japon hisseleri 2. gününde de değer kaybetti

Kapat