Yerli Otoda Zam Sınırlı Olur

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, kurlardaki artışın ithal  araçlara oranla yerli otoları daha az etkilediğini söyledi.
  

Hürriyet Gazetesinin haberine göre, yılbaşından beri özellikle  Euro’nun yüzde 25’e varan değer artışının sektörde fiyat artışlarını kaçınılmaz hale getirdiğini kaydeden Aybar, “2012 model yılı geçişi bu  zamları kısa bir süre daha tam yansıtmayabilir. Aslında model yılı  geçişi yerli otomobillerde daha hızlı gerçekleşecektir. Bu da ayrıca  yerli otomobillerin avantajıdır. Fiyat artışlarının da yerli otomobiller için daha sınırlı kalacağı kanaatindeyim. Ama dövizdeki bu  değer artışının fiyat zamlarını gündeme getirmesi kaçınılmaz. Müşterilerimizin bir an evvel yeni model yılı otomobillerin zamlı  fiyatları gündeme gelmeden mevcut fiyatların avantajını kullanmalarını  tavsiye ediyoruz” dedi.Türkiye’de otomobil satışlarında 12 yıldır  sürdürdükleri liderliği bu yıl da devam ettireceklerini kaydeden  Aybar, pazarın ise son aylarda düşen satışlara paralel yıl sonunda 800  bin adet mertebesinde kapatacağını belirtti.
 

Oyak Renault’un Bursa’da ürettiği Fluence modelinin sportif  versiyonu ‘Fluence Bold’ Eylül ayında 46 bin 300 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulacak. Bursa’da 3 aydır üretimi  yapılıp ihraç edilen bu yeni spor versiyon, parlak siyah difüzörlü ön tampon, gövde rengi yan çıtalar, yan etekler, gövde rengi difüzörlü  arka tampon ve arka spoylerden oluşan bir sportif kit ile tüketiciyle  buluşuyor. Ayrıca bu yeni modelde 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, alüminyum pedallar ve marşpiye standart olarak sunuluyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Para Yok, Umut Var…

Ekim Vadeli Endeks Kontrat      Global piyasaların odaklandığı Jackson Hole Konferansının problemsiz atlatıldığı görülüyor. Ben Bernanke yeni bir parasal...

Kapat