Yeni kriz tarihini söyledi!

Uluslararası yatırımcı Jim Rogers, yatırımcılara 2012`yi iyi değerlendirerek, keyfine varmalarını, 2013`te sıkıntıların başlayacağını söyledi.

THE LİRA

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, ekonomik teşviklerin piyasaları destekleyeceğinden yatırımcıların 2012`nin keyfine varması gerektiğini, ekonominin 2013 ve 2014`te gevşek para politikalarıyla desteklenemeyeceğini belirtti.

PİYASALARDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

ABD ve dünyanın geri kalanında merkez bankaları faizleri sıfıra yaklaştırarak, büyümeyi ve istihdamı desteklemek için ekonomilerini likiditeye boğuyor. Para politikalarına ek olarak, hükümetlerin de teşvik programları sebebiyle bütçe açıkları artıyor. Er ya da geç, ekonomilerin bu artan likiditeyi temizlemeleri ve borçlarını ödemeleri gerekecek.

Rogers, bu yılın ABD için seçim yılı olduğunu ve birçok politikacının yeniden seçilmek istediğini hatırlatarak, bu sürecin bu yıl da devam edeceğini ancak önümüzdeki yıldan itibaren, teşviklerin çekilmesiyle daralmanın başlayacağını söyledi.

Ünlü yatırımcı, 2013 konusunda endişelenmeli, 2014 için daha da endişelenmelisiniz. Ancak bu yıl çok kötü olmayacak dedi.

ALTIN VE GÜMÜŞTE UZUN POZİSYON ALMAYA DEVAM EDİYORUM

Yatırımcı Jim Rogers, açıklamada altın ve gümüşteuzun pozisyonda olmaya devam ettiğini söyledi. Altında 1.600 Dolar/ons seviyesinden alım yapılabileceğini ifade eden Rogers, 1.500 Dolar/ons seviyesine gelinmesi halinde alımlarını artıracağını belirtti.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Rogers, Eğer 1.200-1.300 Dolar/ons olur ise umarım daha fala almak için yeterince akıllı olurum. Altın ve gümüş gelecek 10 yılda çok daha yukarı gidecek diye konuştu.

ÇİN EKONOMİSİNDE YAVAŞLAMA FIRSAT DEMEK

Yatırımcı Jim Rogers, CNBC`ye yaptığı açıklamada Çin ekonomisinde büyümenin yavaşlamasını bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.
andnbsp;andnbsp;andnbsp;andnbsp;
Çin ekonomisinde yavaşlama görmekten memnun olduğunu ifade eden Rogers, Çin`in bunu yapmasına ihtiyaç vardı. Çin için iyi olacak, dünya için iyi olacak ve hepimiz için yeni fırsatlar sunacak. Umarım Çin piyasası çökerdi ve ben Çin hisse senetleri alabilirim diye konuştu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
IMKB İlk Seansı 61,649 Puandan Tamamladı

IMKB 100 endeksi, seansı yüzde 0.22 düşüşle, 61,649.21 puandan kapattı.Seans içerisinde en düşük 61,513.97, en yüksek 62,165.32 puanı gören IMKB...

Kapat