Yaşar Erdinç: Şu An Kesin Alım Öneriyorum

Endeks 58 bini aşağı kırınca herkesin stop’ları çalıştı ve dış piyasalar hızla yukarı gitmesine ve Avrupa toparlamasına rağmen, bizim piyasa şu an 55.900′de bulunuyor. Bu seviyede herşeyinizi satıp çıkmalısınız. Hiç hisseniz kalmayacak şekilde satış öneriyorum. Neyse şaka yaptım. Şu an şaka yapılacak zaman değil ama, birçok yatırımcı şu an bu satış modunda  olduğu için onların akıllarındakini dile getirmeye çalıştım.  Herkesin Amigdalası bunu söylüyor ve sat çık diyor. Satıp çıktığınız anda alttan alım yapma şansınız hemen hemen yoktur. Çünkü düşüş devam ederken alım yapılmaz. Bunun yerine beyin, yukarı dönüşü bekler. Ama yukarı dönüşten emin olup da almaya kalktığınız noktada, zaten sattığınız fiyatın üzerine gelmiş olur.

 
Şu an 58 bin kırıldığı için endeks büyük olasılıkla 53.500-54.000 seviyelerini test edebilir. Eğer 2 bin puanlık daha düşüşü göze alabilirseniz şu an kesin alım öneriyorum. Bu alım orta ve uzun vadeli bir alım değildir. Kısa vadeli (1-2 haftalık) alım önerisidir.  Endeksin düşüşü 54 bine kadar devam edebileceği için alım yaparsanız, paranızın tümüne değil belirli bir bölümüne alım yapmak gerekir. Alım için hangi kağıt derseniz, gözünüzü kapatıp herhangi bir kağıdı seçebilirsiniz. Bu akşam FED’den eğer önemli bir açıklama gelirse pazartesi daha yüksekten açılabiliriz. fakat siz hesabınızı 53.500-54.000′e kadar düşecekmiş şekilde yapınız. Stop-loss seviyesi 52.500′dür. Burada stop yapabilecek olanlar alım yapsınlar. Bunu göze alamayanlar bildiklerini yapsınlar.

Yaşar ERDİNÇ

Bilge Yatırımcı

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Çin Ekonomisinin Hafifçe Yavaşlamaya İhtiyacı Var

Çin Sosyal Bilimler Akademisi araştırma görevlilerinden Liu Yuhui,  Çin ekonomisinin hafifçe yavaşlamaya ve stabilize olmaya itiyacı olduğunu  söyledi.   China...

Kapat