Yaşar Erdinç: Merkel ve Sarkozy’nin bulduğu çözüm borsaları vurdu

Avrupa’da Merkel ve Sarkozy’nin bulduğu çözüm borsaları vurdu. Çünkü Yunanistan’ı kurtarmak için diğer ülkelerin finans kuruluşlarına vergi uygulaması gündemde.  Yani onlar vergi verecek ve bu toplanan vergiler Yunanistan’ın kurtarılmasında kullanılacak. Şu an yorumlar gelmeye devam ediyor ve henüz çok net bir kriz çözüm paketi  ortaya çıkmış değil.  Bloomberg ‘in ele geçirdiği  16 Temmuz tarihli bir dokümana göre özel sektörün katılımını gerçekleştirecek bir Yunan kurtarma paketinde üç seçenek bulunuyor. Bunlardan birincisi gönüllü veya gönülsüz özel sektörüğn bu kurtarma paketinin içine dahil edilmesi, diğer iki seçenek ise adı default konmadan fiiliyatta bir defaultu içeriyormuş. Dolayısıyla bugünkü toplantının sonucunu bekleyeceğiz.

Endeks şu an 59.900 civarında bulunuyor. En düşük 59.434 seviyesini gördü. Alım için aceleci olmamak lazım. Şu an sert düşüş henüz yeni bitti (Belki de bitmedi). Belirli bir dip çalışmasının ve dip formasyonlarının oluşması gerekir. Tahminen 59.500 seviyelerinde kısa vadeli destek oluşacaktır. Fakat AB liderler zirvesi sonucu beklenmelidir. Şu an dış piyasalarda da düşüşler var ve herkes bu sonuçları bekliyor. Bir sonraki yorum saat 14:30′da.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
22 Temmuz 2011 Forex PiyasasıSabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Euro Bölgesi devlet ve hükümet başkanları, borç sorunu yaşayan Yunanistan'a yardım etmek ve sorunun bölgeye yayılarak istikrarsızlık yaratmasını...

Kapat