Yaşar Erdinç: İlk Hareketler Net Bir Yön Belirleyici Olmaz

Geçen haftayı 62.407 seviyesinden kapatan endeks,  haftaya 200 puanlık bir geri çekilme ile başladı. Ama sonrasında hafif bir yukarı eğim sergiliyor. Bu aşamada ilk hareketler net bir yön belirleyici olmaz.  Beş dakikalık grafiklerde bir miktar küçük V tipi bir hareket oluşmuş durumda. Formasyonlar ve Teknik göstergeler gereği ilk direnç 62.700 civarında bulunuyor. Bugün ilk seansta  63.200 seviyesinde güçlü bir direnç var ve bu direnci yukarı geçmesini bekleyemeyiz.  Endeksin 61.850 seviyesinde de desteği var. Eğer 61.900′ün altına yeniden gelecek olursa bu desteği de aşağı kırabilir ama şimdilik çok kısa vadede bu desteğin tutacağını, fakat endeksin de 63 bin civarını pek fazla aşamayacağını düşünüyorum.

 
Dolar haftaya 1.6027 seviyesinden başladı. Gösterge faiz de 8.92 seviyesinde bulunuyor.  Şu an için bir süreliğine azalan işlem hacmiyle hafif yukarı eğimli veya ayaty hareket eden bir endeks görebiliriz.

Yaşar ERDİNÇ

Bilge Yatırımcı

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kapital Menkul: Tamam mı Devam mı?

Geçen hafta piyasalarda oldukça sert hareketler yaşandı. Yurt dışı borsalara haftanın başında gelen satışlarla IMKB endeksleri iyi performans sergileyemedi. Ancak...

Kapat