Yaşar Erdinç: Hacim Çok Zayıf

Endeks şu an çok sıkıştı ve hacimsiz bir seyir izliyoruz. Aşağıdaki grafikte endeksin beş dakikalık hareketleri veriliyor. Görüldüğü üzere, ikinci seans başladığından bu yana, 63 bine doğru bir hareket oldu. 63 bin seviyeleri de görülebilirdi fakat hacim çok zayıf gidiyor. Şu an piyasa dış piyasalara ayak uydurmak isteyecektir. Dışarısına baktığımızda ise DAX 0.35 yukarıda bulunurken ABD’de dow future’ları yüzde 0.30, S&P futurları da yüzde 0.34 aşağıda seyrediyor. Ben tam bu yorumu  yazarken şu an bir miktar satış geliyor. Zannedersem saat 15.30′da ABD’de açıklanacak veriler öncesinde bir satış baskısı görüyoruz. İşlem hacmi biraz arttı. Bu aşamada genelde alım önermiyorum. Sabah yaptığım yorumda vurguladığım üzere, biraz nakitte kalıp beklemekte fayda var. Endeks şu an 62.670 seviyesine kadar geriledi ve tekrar toparlamaya çalışıyor.

 
ABD verileri şimdi açıklandı işsizlik 8.9 beklenirken 9.1 geldi. Ayrıca istihdam artışı 160 bin beklenirken sadece 54 bin artış oldu ve dow future’ları aşağı gidiyor yüzde 1′in üzerinde düşüş var. Dolayısıyla şu an temkinli olmakta fayda var. Bugün Başka yorum vermeyeceğim.
 

Yaşar ERDİNÇ

Bilge Ekonomist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şimşek Twitter’dan Müjde Verdi

Bakan Şimşek, Twitter kullanmaya başladığından beri kendisine en fazla iletilen sorunun, sözleşmeli statüde 4 B çalışanlarla ilgili olduğunu belirtirken, kamuda...

Kapat