Yaşar Erdinç: Bugün Zannedersem İyi Bir Gün Olacak

Sabah saatlerinde dış piyasalarda stres vardı fakat özellikle dow ve S&P500 future’larında yukarı yönlü bir hareket başladı. DAX’da da sabah saatlerinde yüzde 1.40 civarında düşüş varken, toparlanma oldu. Bu da yaklaşık 1500 puan düşüşle açılan İMKB100 endeksine destek verdi. Cuma günü dış piyasalar kötü olmasına rağmen borsamızın pozitif ayrışması üzerine alım önermiştim. ALCAR hedef satış fiyatına bu sabah ulaştı. Zaten cuma günü tavan kapatmıştı. BIMAS ise 52.50 seviyesinde bulunuyor. Bu kağıtta çok önemli bir hareket olmadı ama iki haftadır bariz bir şekilde toplandığını  görüyorum. Sürekli büyüyen bir şirket olduğu ve sürekli kar elde edip kar dağıttığı için de yatırımcılar açısından cazip olduğunu düşünüyorum.

 
Bugün güne  olumsuz başladık ama olumluya döndük. Bugün zannedersem iyi bir gün olacak. Hisselerde satış önermiyorum. kısa vadeli alım yapılabilir. Özellikle bankalar yukarı gitmeye devam edebilir. Kısa vadeli alımın stop-loss seviyesi ise 52.100 seviyesidir.

Yaşar ERDİNÇ

Bilge Yatırımcı

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex; 22 Ağustos 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ Rekor düşük seviyede seyreden ABD Hazine tahvillerinin faizleri, traderların, Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin bu hafta ekonomiyi desteklemek...

Kapat