Yargıtay’dan kart kullanıcılarına müjde

Tüketici Hakları Derneği, Yargıtay`dan gelen sevindirici haberi kredi kartı kullanıcılarıyla paylaştı. Eskiden geriye dönük 2 yıl olan kredi kartı aidatları 10 yıl geriye dönük olarak alınabilecek. Kredi kartı aidatlarını geri almak isteyenlere Dernek yardımcı olacak.

Yargıtay`ın tüketicileri sevindiren bir karara imza attığına dikkat çeken Tüketici Hakları Derneği yaptığı yazılı açıklamada, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi`nin bir uyuşmazlıkla ilgili verdiği 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı kanun yarına bozma kararı uyarınca, `kredi kartlarından yıllık üyelik aidatı tahsil edilmesinin haksız şart niteliğinde olduğu ve geriye dönük olarak 10 yıl boyunca talep edilebileceği` sabit oldu.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

THD`ye göre emsal niteliğindeki bu karar uyarınca, bundan böyle tüketiciler bankaların aldığı yıllık kredi kartı kullanım ücreti kesilmesine karşı 10 yıl geriye dönük tüm kesintileri talep edebilecekler. bilgisine yer verildi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri


andnbsp;

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış borsalar neyin sancısını çekiyor?

Uluslararası piyasalar, petroldeki yükselişin büyümeye olumsuz etkisinden endişeleniyorUluslararası piyasalar, enerji maliyetlerindeki yükselişlerin ekonomik büyümeyi olumsuz etkileyeceği endişesini taşıyor. Asya hisse...

Kapat