Yakan Yakana… Şimdi de Ciner 10 Milyon Dolar Yaktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif veren Park Holding’in 31 Mayıs’tan itibaren devam etmeyeceğini ve ihaleden çekileceğini açıkladığını bildirdi.
 

Turgay Ciner’in patronluğundaki Park Holding söz konusu bölgenin özelleştirme ihalesinde 1 milyar 165 milyon lira ile en yüksek teklifi vermiş ve 10 milyon dolar da teminat ödemişti. Böylece şirketin yatırdığı teminat da yanmış oldu.
 

STEAM tarafından Hilton Oteli’nde düzenlenen “Enerji Arz Güvenliği ve Özelleştirmeler Arenası”na katılan Yıldız, özelleştirme ihalesine katılan dağıtım firmaları ile geçtiğimiz cumartesi günü toplantı yaptıklarını hatırlattı.

 
Bakan Yıldız, İstanbul’un Anadolu ve Rumeli tarafı, Toroslar, Akdeniz, Dicle, Gediz ve Trakya bölgeleri ile alakalı teklif veren firmaların sürelerinin bu ay sonu itibariyle dolduğunu ve bazı firmaların da bu yola devam etmeme kararı aldığını bildirdi.

 
Bakan Yıldız, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Park Holding’in 31 Mayıs’tan itibaren ihaleden çekilme kararı aldığını, diğer altı dağıtım şirketinin özelleştirme ihalesini kazanan firmaların tamamının ise ek süre talep ettiğini bildirdi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Noyer: Çözüm Kemer Sıma Politikası

Fransa Merkez Bankası başkanı ve Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesi Christian Noyer bugün Paris’te basın mensuplarına Yunanistan’ın borcunun yeniden...

Kapat