Wells Fargo: Altın Piyasası Patlamaya Hazır Balon

Wells Fargo & Co: “ Yatırımcılardan gelen spekülatif talep altın piyasasını patlamaya hazır bir balon oluşumuna itiyor. “dedi.

Wells Fargo analisti Dean Junkans’ın dün tarihli olan ve bugün yayınladığı raporda, Junkans: “ Eski balonlardan ekonomimizin ağır hasarlar aldığını gördük. Şimdi ise uyarı çanlarının çaldığı hissi hakim. “ yorumunda bulundu.

Altın fiyatları 1,817.60$’la 11 Ağustos’ta rekor seviyeye ulaşmıştı. Bu dönemde oluşan talebi Avrupa bölgesi ve ABD borç krizleri tırmandırmıştı.

Yayınladığı rapor üzerine konuşmak için bağlandığı bir telefon röportajında ise Junkans: “ Altın için en önemli sorun dünyanın bir bölümünde ortaya çıkan ve altın fiyatlarının düşmesine yönelik oluşan korkular olabilir. Altın fiyatlarında gerileme riski bulunuyor. “ dedi.

George Soros ve Eric Mindich gibi büyük fon yöneticileri altına yaptıkları yatırımlarını kestiler. Buna karşın temmuz ayında Tayland, Kazakistan ve Güney Kore gibi ülkeler altın rezervlerine 2,56 milyon dolar değerinde altın eklemesi yaptı.

UBS AG’nin yaptığı araştırmaya göre müşterilerinin %60’a yakını altının 1800$’ın üzerinde işlem göreceğini düşünüyor.

 

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yendeki değerlenme Tokyo borsasını aşağı çekti

Yenin zirvede seyretmesi ve 2 Fed yetkilisinin Fed'in teşvik politikalarını sorgulaması üzerine Japon hisseleri 2. gününde de değer kaybetti

Kapat