Veriler Avrupa borsalarına yaradı!

Gün boyu Yunanistan belirsizliğini fiyatlayan Avrupa borsaları daha sonra ABD`den gelen iyi verilerle kayıplarının bir kısmını telafi etti

Gün boyu Yunanistan belirsizliğiyle ekside seyreden Avrupa borsaları ABD`de beklenenden iyi gelen ekonomik verilerle kayıplarının bir kısmını telafi etti.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Banco Santander, İspanyol bankalarındaki düşüşün başını çekerken ABB hisseleri karının tahminlerin altında kalmasıyla yüzde 3.6 düştü. Renault hisseleri ise yüzde 4.5 yükseldi.

Euro Stoxx 50 endeksi yüzde 0.2 düşerek 2,489.35 puan oldu. Borsalar ABD`de konut, imalat verileriyle işsizlik başvurularının beklenenden iyi gelmesiyle kayıplarının yüzde 1.6`lık bölümünü telafi etti.

Yunanistan endişelerinin piyasalara baskı yaptığını belirten Commerzbank küresel hisse senedi ekonomisti olan Peter Dixon, Son durum beklenenden daha karmaşık olacak gibi görünüyor. Yunanistan`ın eurodan çıkma fikri hala ortadan kalkmış değil dedi.

Fransız CAC 40 endeksi yüzde 0.1 yükselirken, DAX ve FTSE 100 endekslerinin her biri yüzde 0.1 değer yitirdi. İspanyol IBEX 35`teki kayıplar ise yüzde 2.1`i buldu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır araba alanlara şok!

Sahte belge ile Türkiye`ye giriş yapan sıfır görünümlü ikinci el araç sayısında adeta patlama yaşanıyorMaliye Bakanlığı ile Bilim, Sanayiandnbsp;ve Teknoloji...

Kapat