Vergimi Ödemek İçin Para Bulmakta Zorlanıyorum

Yunanistan Başbakan Yardımcısı Theodoros Pangalos, ülkede taşınmaz mal varlıklarına konulan ek vergiyi ödemek için gerekli   olan meblağı bulmakta güçlük çektiğini söyledi.          
 

Yunan özel ”SKAİ” televizyonuna açıklamada bulunan Pangalos, ek vergiyi   ödememesi gibi bir durumun sözkonusu olmadığını söyledi.          
 

Yunan medyasında yeralan daha önceki açıklamalarında ”Ödeyecek param   yok. Ödeyemem. Venizelos (Maliye Bakanı Evangelos Venizelos) gelsin beni   tutuklasın” dediği hatırlatılan Başbakan Yardımcısı, ifadesinin ”espri”   içerikli olduğunu, vergisini ödemeyeceğini hiçbir zaman söylemediğini  vurguladı.          
 

Pangalos, ayrıca, ”Daha fazla vergi getiremeyiz. Yunanlılar’ın vergi   ödeme güçleri son noktasına ulaşmıştır” diye de konuştu.          
  

Başbakan Yardımcısı Pangalos geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon   programında, emlaklara ek vergi getirilmesini öngören yasal düzenlemeye ilişkin   olarak, yeterli parası bulunmadığı için vergileri ödeyemeyeceğini söylemişti.          
 

Pangalos, vergilerin çok yüksek olduğunu belirterek, kendisine de,   üzerine kayıtlı bulunan çok sayıda taşınmaz mal varlıklarıyla ilgili 17 bin 500   Avro tutarında vergi geldiğini belirtmişti.          
  

Vergileri ödeyebilmek için taşınmaz mallarından birini satmak zorunda   olduğunu ifade eden Pangalos’a, televizyon sunucusunun, ”Alıcı bulamaması   durumunda ne yapacağını” sorması üzerine, Başbakan Yardımcısı ”Ödeyecek param   yok. Ödeyemem. Venizelos gelsin beni tutuklasın” demişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dolar ve İMKB Yine Çıldırdı…

Dolar/TL 1.90′ı geçerek rekor kırdı. Sepet kur 2.20′yi geçti… Euro/TL 2,5051, Euro/Dolar 1,3182 seviyelerinden işlem görüyor. Faiz 8.60 düzeylerinde. Altının...

Kapat