Vatan’dan 2 Bin 700 Kişiye İş

Vatan Bilgisayar, bu yıl her hafta bir mağaza açmayı planlıyor. Şirket 2 bin 700 kişiyi işe alarak çalışan sayısını 5 bine çıkaracak.

 
Türkiye’nin ilk teknoloji hipermarketlerinden olan Vatan Bilgisayar, 2012′de agresif hedefler belirledi. Şirketin 2011 sonuçları ve 2012 hedeflerini anlatan Genel Müdür Hasan Vatan, “2012′de de agresif kampanyalarımız devam edecek” dedi. 2011′de satışlarının yüzde 36 oranında büyüdüğünü söyleyen Vatan, internetten satışların ise yüzde 56 oranında arttığını ve en yakın rakiplerini 2.5 kat geride bıraktıklarını vurguladı. Sektörde birçok ilke imza attıklarının altını çizen Hasan Vatan, “2012′de her hafta bir yeni mağaza açacağız. Türkiye genelinde 55 yeni mağaza açarak toplam 100 mağazaya ulaşacağız. Bu yıl 2 bin 700 yeni eleman alarak çalışan sayımızı 5 binlere çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 
SIKINTI GÖRMÜYORUM 
 

Hasan Vatan, kriz yılı denilen 2012′de yüzde 100 büyüme hedefi koyarken tedirgin olmadıklarını da ifade etti. 2012′de Türkiye açısından ekonomik anlamda sıkıntı görmediğini belirten Vatan, “Eğer bankalar korkak davranıp kemer sıkmazsa sıkıntı olmaz. Şu anda bile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 büyüme gözlemliyoruz” dedi.

 
‘MALİYETLERİMİZ DÜŞÜK, KâRLIYIZ’

 
Sektörde yüzde 25 indirim kampanyaları yüzünden ‘Vatan kâr etmiyor’ söylentileri olduğunu belirten Hasan Vatan, maliyetlerin altından nasıl kalktıklarını şöyle anlattı: “Kira maliyetlerimiz düşük çünkü AVM’ler çok müşteri çektiğimiz için bize uygun kiralar öneriyor. Depo-loljistik giderimiz eksta değil. Kampanya yaptığımızda banka indirimi müşteriye yapıyor. 2 milyon Vatan Kart’lı müşterimiz var. Sektörde kârlı büyüyen tek firmayız.” Bunun yanı sıra sosyal projeleri de önemsediklerini ve bu yıl 50 bin kişiye ücretsiz bilgisayar eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyleyen Hasan Vatan, “Bilgisayar öğrenmeye gelenler ülkemizin daha modern bir toplum olmasını sağlıyor” dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yılın sorusu: %10`luk ralli mi geliyor?

JP Morgan global hisse senedi piyasalarında 2012`de yüzde 10`luk ralli bekliyor.JPMorgan Asset Management global stratejisti Dan Morris, hisse senetlerinden 2012...

Kapat