Vatan ve Milliyet Satışında 13 Gözaltı

Operasyon Organize Şube tarafından yapıldı. Gözaltına alınanlar arasında yöneticiler de var.
 

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Vatan ve Milliyet gazetelirinin satışıyla ilgili düzenlenen operasyon kapsamında 13 kişiyi gözaltına aldı.
 
Gözaltına alınanlar arasında idareci ve yöneticiler de var. Gözaltına alınan kişiler, sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Konuyla ilgili Bloomberg HT’ye açıklama yapan Ali Karacan “Geçen hafta itibariyle Milliyet ve Vatan hisselerini Demirören Grubu’na sattık. Operasyon konusunda bilgim yok, avukatlarımız takip ediyor” dedi.
 

GÖZALTINA ALINANLAR KARACAN GRUBU’NDAN, ARALARINDA YÖNETİCİLER DE VAR
 

Edinilen bilgiye göre, bir şikayet dilekçesi üzerine inceleme başlatan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karacan grubuna yönelik operasyon düzenledi. Hakkında gözaltı kararı çıkan bazı isimlerin ise yurtdışında bulunduğu bildiriliyor.
 

Soruşturmanın, Vatan ve Milliyet gazetelerinin satışında ortaya çıkan anlaşmazlıklar ile para transferlerinin taraflar arasında gizlice yurt dışına kaçırıldığı iddialarına ilişkin yürütüldüğü bildirildi. Olayla ilgili olarak iki ilde 25 farklı adreste de aramaların sürdüğü öğrenildi. Henüz gözaltılar konusunda başka bir ayrıntı yok.
 

Fakat iki grubun davalık olduğu biliniyor. Önce Demirören Grubu tarafından Karacan Grubu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, buna Karacan Grubu tarafından karşılık gelmişti.
 

ZATEN DAVALIKLAR!
 

Peki ne olmuştu?
Demirören Grubu, gazeteleri satın almak için nisan ayında ortaklık kurduğu Ali ve Ömer Karacan’ı, “Nitelikli dolandırıcılık” yaptıkları iddiasıyla Savcılığa şikayet etmişti. Demirören Grubu tarafından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan suç duyurusunda, Karacan Grubu’nun ortaklık için taahhüt edilen parayı ödemediği ve kendisine ait olan bazı şirketleri gerçek değerinden daha yüksek göstermekle itham edilmişti.

 
Demirören Grubu’nun Ali ve Ömer Karacan’ı “nitelikli dolandırıcılık” yaptıkları iddiasıyla savcılığa şikayet etmesinin ardından Karacan Grubu, Demirören Grubu hakkında dolandırıcılık ve emniyeti suistimal iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

 
Karacan Grubu’nun iddiası Milliyet – Vatan ortaklığında, şirket içi usulsüz ve yetkisiz işlemler yapıldığı yönündeydi. Bu iddiayla Ali Naci Karacan ve Ömer İhsan Karacan tarafından, Erdoğan Demirören ve Demirören Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na “Dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma” suçlarından cezalandırılmaları istemiyle şikayette bulunulmuştu.    (Habertürk)

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Devine Fransız Kancası

Fransızlar doğruladı: “TAV’ın satışı ile ilgileniyoruz”   Akfen Holding ve Tepe İnşaat’ın TAV Havalimanları Holding’teki hisselerinin bir bölümünün satışı için...

Kapat