Üzeyir Doğan: Çıkışı görmeden pozisyon alınmamalı!

İMKB’deki satış baskısı dün de devam etti ve İMKB 30’da bir süredir baktığımız 75,000’in altındaki ilk kapanış gerçekleşti. Kırılma kuralları gereği henüz bu destek kırılmış demek için erken olsa da teknik olarak görünümün iyice zayıfladığını söyleyebiliriz. Bu süreçte endekste 75,500 üzerine hacimli bir çıkış gerçekleşmedikçe yukarı yönlü pozisyon bulundurmanın riskinin çok daha arttığını söyleyebiliriz. Gün içinde endekste 75,500 üzerine hacimli bir şekilde çıkılabilirse 75,000 altında stop loss yapmak kaydıyla alım yapılabilir. Bu koşul gerçekleşmediği sürece endekste alım için aceleci olunmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Endeksin bugün de tepki verememesi ve 75,000 altındaki kapanışını tekrarlaması durumunda ilk olarak 73,500 civarına kadar hızlı bir geri çekilme yaşanabilir. Bu yönde başlayacak bir hareketin endeksi 70,000 civarına kadar çekebileceği göz önünde bulundurulmalı. Yukarı yönlü hareketlerde 75,500’ün hacimli bir şekilde geçilmesi durumunda ilk hedef 77,000 civarı olacaktır.

Son olarak bugün AB Liderler Zirvesi ve TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı izlenecek önemli gündem maddeleri. Beklentilerin olduğu gibi sonuçların da fiyatlara yansıyacağı göz önünde bulundurularak, piyasada oluşan rakamların aksine zorlama yorumlar çıkarmaya ve terste kalan pozisyonlarda ısrarcı olmaya gerek olmadığını düşünüyoruz.

Üzeyir DOĞAN
Kapital Menkul Değerler A.Ş.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Global Yatırım İMKB Stratejisi

İMKB, 61.407-62.093 aralıgında hareket etti ve %0,33 düsüs ile 61.636 seviyesinden kapanıs gerçeklestirdi. Bslem hacmi 1,24 milyar TL seviyesindeydi. BMKB’de...

Kapat