Ülker, Bazı Hisselerdeki Temettü İmtiyazını Kaldırıyor

Ülker Bisküvi, temettü imtiyazı bulunan 22 bin 171 adet nama yazılı intifa senetlerinin iptalinin yanında sermayeyi temsil eden ve yine temettü imtiyazı bulunan hamiline yazılı A Grubu ve nama yazılı B Grubu hisse senetlerinin temettü imtiyazlarının kaldırılması hususunda gerekli çalışmalarının başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.
 

Ülker Bisküvi’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirket Yönetim Kurulunun, kurumsal yönetim ilkelerine uyum çerçevesinde, tüm hisse senedi sahiplerinin dağıtılan kardan eşit oranda fayda sağlamalarını temin etmek düşüncesinden hareketle bu kararı aldığı kaydedildi.

 
Açıklamada şöyle denildi:

 

“1- Şirketimizin ana sözleşmesinde belirlenen hükümler çerçevesinde ihdas edilmiş olan temettü imtiyazına sahip 22.171 adet nama yazılı intifa senetlerinin iptal edilmesi ve sermayeyi temsil eden ve yine temettü imtiyazı bulunan hamiline yazılı A Grubu ve nama yazılı B Grubu hisse senetlerinin de temettü imtiyazlarının kaldırılması hususunda -şirket ana sözleşmesinin değiştirilmesi dahil- gerekli çalışmalarının başlatılmasına,
 

2- Bu çalışmalar çerçevesinde intifa senetlerinin ve A,B Grubu hisse senetlerinin güncel değerlerinin tespiti için Can Uluslararası Bağımsız Denetim ve S.M.M.M. A.Ş. ile değer tespit raporu hazırlanması çerçevesinde anlaşma yapılmasına,

 
3- Temettü imtiyazlarının kaldırılmasında şirketten nakit çıkışı gerektirmeyecek alternatiflerin belirlenmesine,
 

4- Tüm bu sürecin koordinasyonu ve yasal sürecin takibi için Bizim Menkul Değerler A.Ş. ile yatırım danışmanlığı sözleşmesinin imzalanmasına ve sürecin Yönetim kurulu tarafından takip edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa krizi otomotiv ihracatını vuruyor

Otomotiv ihracatının yüzde 74,4'ünü gerçekleştirildiği AB ülkelerinde krizin etkileri rakamlara yansıyor

Kapat