Ülker’den Bir Haftada İki Ortaklık

Yıldız Holding, geçtiğimiz günlerde Cafe Crown’ın yüzde 50′sinin Kuveytli Al Sayer Grubu’na satışının açıklanmasının ardından şimdi de temizlik ve kişisel bakım markası Komili’nin yüzde 50′si İsveçli SCA’ya sattı.

 
İsveçli hijyen ve kağıt devi SCA (Svenska Cellulosa Aktiebolaget), Yıldız Holding’in kişisel bakım markalarının üretiminden ve satışından sorumlu Komili Kağıt A.Ş.’nin %50′sine, 77 milyon TL bedel karşılığında ortak oldu.
 

Halen Türkiye’nin dördüncü büyük bebek bezi ve hijyenik ped üreticisi konumunda olan ve operasyonları içerisinde şampuan, duş jeli, sabun, ıslak havlu ve ıslak mendil gibi ürünler bulunan Komili, bu anlaşma sonrasında SCA ve Yıldız Holding ortaklığı altında üretim ve pazarlama faaliyetlerini sürdürecek. Komili Kağıt A.Ş.’nin güçlü dağıtım ağı ve yerel üretim gücü, SCA’nın AR-GE ve marka geliştirme potansiyeli ile birleşecek.

 
Türkiye pazarında gelecek vadeden kategoriler için konusunda uzman ve dünyanın saygın şirketleriyle ortaklıklar kurma stratejilerini hatırlatan Yıldız Holding Grup Başkanı Dr. Zeki Ziya Sözen “SCA, kişisel bakım alanında ulaşmak istediğimiz hedefleri anlayan ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli uzmanlığa sahip dünya çapında bir organizasyon. Libresse, Libero gibi 50′den fazla markası ile dünya üzerinde kendine hak ettiği yeri açmış, tüketicilerin her anlamda güvendikleri markaları üreten SCA’nın katkılarıyla birlikte Komili’nin, Türkiye pazarındaki potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz” dedi.

 
Ortaklık anlaşması yasal otoritelerin izinlerini takiben yürürlüğe girecek

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Akaryakıta İlk İndirim Geldi

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş fiyatlara da yansıdı. Motorin ucuzladı. Sırada benzin var.   Ham petrol fiyatlarındaki düşüş sonucu akaryakıtta ilk...

Kapat