Twitter Bağımlılığı Alkolden Betermiş

ABD’de Chicago Üniversitesi Booth İşletme Fakültesi’nde gerçekleştirilen bir çalışma, teknoloji bağımlılığının ne derece vahim bir boyut kazandığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Üniversite araştırmacılarından Wilhelm Hofmann ’ın, Alman şehri Würtzburg ’da bulunan 18-85 yaş aralığında 205 kişinin katılımıyla yaptığı deney, tweet yazmaya ve e-posta kutusunu kontrol etmeye direnmenin, alkol ve sigaraya direnmekten çok daha zor olduğunu gösterdi. Bir hafta boyunca deneklerin teknoloji kullanımıyla ilgili tutumunun, Blackberry ile haberleşerek ölçüldüğü araştırmada, 10 bin 558 yanıttan 7 bin 827 tanesinin “iletişim teknolojilerini kullanma arzusu” içerdiği rapor edildi.
 

İçeriği ve sonuçları The Guardian gazetesi tarafından gün ışığına çıkarılan çalışmaya dair bilimsel makale ise, Psychological Science dergisinde yayımlanacak. Araştırmacılar, teknoloji bağımlılığının bu kadar artmasını ve karşı konulamaz hale gelmesinin sebebinin kullanıcılar tarafından “kolay” ve “ucuz” olarak algılanması olduğunu ifade etti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan 812,5 Milyon Avro Borçlandı

Yunanistan Hazinesi, bugün düzenlediği 6 ay vadeli bono ihalesinde 812,5 milyon avro borçlandı.             Yunanistan Borç Yönetim Ajansının açıklamasına göre,...

Kapat