Twist Yarın Başlayacak

ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomideki   büyümeyi desteklemek ve borçlanma maliyetlerini düşürmek için açıkladığı 400   milyar dolar değerindeki yeni bir programını yarın başlatacak.          
 

New York’taki Fed’in yaptığı açıklamaya göre, banka, önceki hafta   açıkladığı program kapsamında 3-28 Ekim tarihleri arasında 44 milyar dolar   değerinde kısa vadeli tahvili satarak, aynı miktarda uzun vadeli tahvil satın   alacak.          
 

Fransa’da yayımlanan Les Echos gazetesinin haberinde, Fed’in satmayı   öngördüğü tahvillerin vadesinin 2012-2014, alacağı tahvillerin vadesinin ise   2017-2041 olacağı belirtildi.          
 

Fed Açık Piyasa Komitesi (FOMC) 21 Eylül’de yaptığı açıklamada, Fed’in,   ekonomideki toparlanmayı desteklemek için portföyündeki menkul kıymetlerin   ortalama vadesini uzatma kararı aldığı ve uzun vadeli Hazine tahvili satın almak   için 2012 yılı sonuna kadar 400 milyar dolarlık kısa vadeli tahvil satacağını   belirtmişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 3 Ekim 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Ekonomik verilerin küresel büyümenin yavaşladığına işaret etmesi ile Yunanistan'ın temerrüde düşme riskine karşı Avrupalı yetkililerin toplantıya hazırlanmalarının öncesinde...

Kapat