Türkiye`nin notu bu yıl artar!

Ata Yatırım`ın 18`incisini düzenlediği Strateji Raporu`na göre 2012`de Türkiye`nin büyüyeceği, işsizliğin ve cari açığın düşeceği belirtildi.

Bu yıl Belirsizliklerde Yol Haritamız başlığında düzenlenen raporda İMKB`nin yüzde 18 yükseleceği, 77 milyar dolar olan cari açığın büyümede yavaşlama, ithalattaki azalma ve döviz kuruna bağlı olarak 17 milyar dolar azalacağı ve 60 milyar dolara gerileyeceği aktarıldı.

Raporun iyi baz senaryosunda Türkiye`nin yüzde 3- 4 bandında, kötü senaryosunda ise yüzde 0 büyümesi bekleniyor. Ata Portföy Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gerz, Not artırımı tamamen politik olduğu için baz senaryolara almadık. Ancak Türkiye`nin normal şartlarda bu yıl bir artış bekliyoruz dedi. Ata Yatırım`ın raporunda bu yıl için enflasyonun yüzde 6.5, işsizliğin yüzde 8.5, doların 1.70-1.75 seviyesinde olacağı öngörüldü.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Şirket Haberleri

AFYON Ciments Francais’in, Afyon Çimento Sanayii Turk A.Ş.’deki (“Afyon”) hissedarlığının tamamının satışı için Ciments Francais tarafından başlatıldığı duyurulmuş olan satış...

Kapat