Türkiye İçin Büyüme Tahmini Yükseltti

Barclays Capital, Türkiye için hazırladığı raporda, orta vadeli görünüm için daha pozitif olduğunu bildirdi.
 

Barclays Capital, daha pozitif olmasına neden olarak iyileşen büyüme görünümü, ECB’nin uzun vadeli kredi operasyonu sonrası dış finansman temin edilebilirliğininartmasını, cari işlemler açığı ve enflasyonda yavaş da olsa bir aşağı dönüşün başlaması ve TCMB’nin kredilerdeki büyümeyi yavaşlatma kabiliyetini gösterdi. 
 

Barclays, Türkiye içi riskler olarak ise dış finansmanda uygun şartların sürdürülebilirliğini, TCMB’nin kredilerde büyümede ve buna bağlı olarak GSYH’da sert bir inişten kaçınmakta zorlanması olasılığını gösterdi.
 

Barclays, Türk ekonomisi için 2012 yılı büyüme beklentisini Aralık ayında yaptığı yüzde 1.7 tahmininden yüzde 3.1′e çıkardı. Cari işlemler açığı tahminini de 67 milyar Dolar’dan 61 milyar dolar seviyesine yükselten Barclays, enflasyon tahminini yüzde 7.5′den 6.9′a indirdi.
  

Barclays raporunda, Türkiye’de beğendiği hisseler olarak Anadolu Efes, BİM, Koza Altın, Türk Telekom, Tüpraş ve Erdemir’i işaret etti.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Aygaz Zayıf 4Ç Sonuçları Açıkladı

Şirketin net karı 4Ç’de 51 milyon TL ile 58 milyon TL’lik piyasa ve 80 milyon TL’lik HSBC tahminlerinin altında kaldı....

Kapat