Turkish Yatırım:Bir İyi Bir Kötü

Aralık Vadeli Endeks Kontrat
   

 

FED faiz oranlarını değiştirmeyerek aynı bıraktı ve ardından Bernanke’nin açıklamaları olumsuzluk yaratmadı. Parasal genişleme beklentisi ve Avrupa liderleri görüşmelerinden olumlu haber umudu endekleri yukarı taşıdı.Ancak bu sabah renk tekrar değişti.Zira Yunanistan’a üstü kapalı kapı gösterildi ve referanduma kadar yardım alamayacağı konuşuluyor.Euro’dan çıkış ihtimali vadelileri eksiye çevirmiş durumda. İMKB’de dün banka hisseleri kaynaklı güçlü bir alım dalgası gördük. Avrupa’dan olumlu bir beklenti mi yoksa Avrupa bankalarından umudu kesen yabancıların Türk bankalarına yönelmesimiydi önümüzdeki günlerde netleşecek.Bankalar bu denli alıcı bulduğunda diğer gelişmeler ne olursa olsun piyasa gücünü korumaya çalışıyor. Vob, spottaki iyimserliğe göre biraz tutuk kalsa da dün bahsettiğimiz gap’li açılışları kapatma çabası gösterdi.Satış baskısı ağır basacak olursa destek bölgesi olarak 66,500 izlenebilir.Endeksin güne 500 – 600 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.   
 

Aralık Vadeli Dolar Kontratı 
 

 

Dolar’ın 1,80 direnç bölgesinden aşağı yönlü uzaklaştığını görüyoruz. FED’in açıklamaları sonrası Bernanke’nin gerektiğinde konut piyasasına yardım edebiliriz söylemi parasal genişlemeye açık kapı olarak algılandı. Ancak bu sabah ki gelişmelerle parite 1,37 ‘nin altında seyrediyor. İç piyasa pozitif tepkisine devam edebilirse dolarda 1,75 seviyelerine dönüş görebiliriz. Destek olarak 1,7720 direnç olarak ise 1,80 takip edlebilir.Dün akşam kapanışlarda dolar /TLyi 1,7740 ‘lerde bırakmıştık.Bu sabah bankalararası ilk rakamlar 1,7850 ‘lerde vobda kontratlar yukarı yönlü başlayacaktır.  

   
Turkish Yatıırm

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hareket Dışarıdan Gelecek

Merkez Bankasının son kararlarının arkasından 2012 yılı bütçe tasarısının da açıklanmasıyla Türkiye ekonomisinde mühimmat stoku tamamlanmış oldu. Maliye tarafında değişen...

Kapat