Turkish Yatırım: Yine Yeni Endişe

Çin’in Avrupa krizi ile ilgili olumlu açıklaması ile esen iyimser rüzgarları bugün yine Yunan cephesinden gelen karışık haber akışı sekteye uğrattı.Yardım paketinde kısmen kesinti yapılacağı söylentileri ile endeksler satışa döndü.
 

Bizde alt destekler test edilip yüksek açılış ardından gün boyu ilerlemekte zorlanan bir piyasa hakimdi. Zaman geçtikçe yurtdışı haber akışı ile birlikte satışlar güçlendi ve dünkü desteklere geri döndük.Piyasa artık koşamıyor, bu duraklama ve dinlenmeler geri dönüşe sebep olabilir zira iyi haberlerde satıcı geliyor.
  

Vob’un 73,500’ün üstünde kalamaması tekrar 72,500’e dönmesine sebep oldu. Açık pozisyon sayısı azalmaya devam ediyor.Dün bahsettiğimiz gibi yükseliş trendi tehlikeli seviyelerden destek bulmakta.72,200 altı satışlar hızlanabilir.Endeksin bugüne 400 -500 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.  
  

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
10 Yılda Yüzde 4 Büyürseniz Türkiye Hep ‘Kartal’ Kalır

Garanti Bankası’nın İspanyol ortağı BBVA’nın Yükselen Ekonomiler Başekonomisti Alicia Garcia Herrero, “Önümüzdeki 10 yılda gelişmiş ülkelerin üzerinde ekonomik büyüme kaydederek,...

Kapat