Turkish Yatırım: Yıl Sonu Umudu

ABD’de tatil sonrası ilk işlem gününde iyi gelen tüketici güveni verileriyle olumlu başlansa da kapanışlar kısmen yatay gerçekleşti.Gün içi kazançlarını sonlara doğru geri veren endeksler genel olarak fazla katılım olmadan hacimsiz seyretti.Açıklanan tüketici güveni 2009’dan bu yana gelinen en yüksek rakam.Ekonomik veriler halen ABD’yi desteklemeye devam ediyor.
 

İç piyasada düne göre daha hareketli olsak da hala hacimler bir hayli düşük.Tüm gün yatay seyreden endeks gün sonuna doğru gelen alımlarla yönünü yukarı çevirdi.Merkez bankasının merakla beklenen para politikası programı da piyasaları heyecanlandırmadı zira yeni bir şey yok.
  

Vob’un 63,200 -63,000 bandı destek olarak güçlenmekte.Buranın altında longta kalmamak hatta satışa dönmek yararlı olacaktır.Yukarı da ise hedef 65,500.Ara dirençlerde sat-al denenebilir.Piyasada sanki düşmek istiyormuş ama yeni yılı bekliyormuş gibi bir görüntü hakim.Endeksin güne 100 – 200 puan düşüşle başlamasını bekliyoruz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Euro Yatırım: Sığ Piyasa

Dıs ve iç piyasalarda tatil havasının etkisi dün de devam etti. Önemli bir verinin bulunmadığı günde,çok düsük islem hacimlerinde ve...

Kapat