Turkish Yatırım: Yeni Sezon

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
 

 

Amerika’nın istihdam verileri tüm dünyaya dert olmaya devam ediyor. Rakamlarresesyon endişelerini tetikledi ve endeksler % 2,5 eksiler gördü. İşsizlik toplanmadan parasal genişlemenin de yaraya merhem olmayacağı ortada.Tüm dünyada ekonomik faaliyetler zayıflamakta ve önümüzdeki döneme yönelik umutlar azalmakta.
 

Türkiye ise tüm olumsuz dışşal etkilere gözü kapalı ve güçlü duruyor. Cuma günü yurtdışından ayrışma yaşadık ve endeks tutunma çabasındaydı.Bugün piyasalar için yeni sezonun açılışı niteliğinde.Eylül itibariyle hele ki tatillerden sonra pozisyonlar yeni beklentiler için gözden geçirilecektir.
 

İç piyasa yurtdışına paralel hareket edecek olursa, Vob’da sert çekilmeler ihtimali olabilir.Alım yönünde pozisyonlarda dikkatli olunmalı. Destek olarak 66,500 direnç olarak ise 67,600 takip edilebilir. Endeks kontratının güne 500 -700 puan eksi başlamasını bekliyoruz.
 

Ekim Vadeli Dolar Kontratı
 

 

Doların cuma günkü hareketi, sabah saatlerinde 1,7250′lere kadar gevşeyip, kısa sürede 1,74 seviyelerine tırmanması dikkat çekiciydi.Bugüne başlarken bankalar arası rakamlar bıraktığımız seviyelerinin üzerinde.
 

Trichet’in İspanya ve İtalya ile ilgili açıklamaları parite üzerinde baskı yarattı. Avrupa’ya dair endişeler ısıtılırsa dövizde yukarı yönlü hareket güçlenebilir.Sıkıntılı ülkelerin CDS’leri cuma günü yukarı dönmüştü.

 

Dolar/TL ‘de destek olarak 1,7440, direnç olaral 1,7620 izlenebilir. Amerikan piyasalarının tatil sebebiyle bugün kapalı olacağını da hatırlatalım. 

Turkish Yatırm

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İMKB’de Hisse Senetleri Yüzde 3,11 Değer Kazandı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,11 değer kazandı.   İMKB 100 Endeksi haftalık...

Kapat