Turkish Yatırım: Yeni Plan

Ekim Vadeli Endeks Kontrat
   

 


Avrupa borç krizini çözmeye yönelik yeni bir plan söylentisi Amerika endekslerini uçurmaya yetti. Bahsedilen planın 2008 krizi sonrası Amerika’da uygulanan TARP benzeri olacağı konuşuluyor. Henüz tam doğrulanamasa da tüm endeksler beklentiye girmiş gözüküyor.Bu sabah Asya borsaları genel olarak % 4 ‘lere varan artılarda.

  
İç piyasa dün sabah gelen satışın ardından sert tepki ve toparlanma gördük.Günü olumlu kapattık. Not arttırımından beri gelen satış baskısını dolar hala tetikliyor. Avrupa’da ki yeni gelişmeler sonrası bugün iç piyasa da dün kaldığı yerden devam edecek görünüyor.Kilit yine dolar /tl’ olacak.
  

VOB’da 68,500 desteği üzerinde kalınırsa , 72,000 bandına doğru bir hareket olası. Bunu gerek yurtdışı gelişmeleri gerekse iç piyasadaki dolar ve faiz hareketleri destekleyebilir. Günlük bantta destek olarak 68,500 , direnç olarak 71,200 izlenebilir.Endeksin güne 1000 puan civarı yükselişle başlamasını bekliyoruz.
 
 
Ekim Vadeli Dolar Kontratı 
   

 

 
Doların tarihi zirveleri piyasalar endişe veriyor ve satış baskısı oluşturuyor. Merkez bankası başkanının doların bu seviyelerinin geçici olduğunu herkes biliyor açıklaması önümüzdeki günlerde olası bir müdahele ihtimallerini akıllara getiriyor. TL’nin dolar karşısındaki zayıflığı elbette parite kaynaklı gözüküyor, ancak bu denli dolar talebi yanında bonodaki satış da değerlendirildiğinde piyasalar olumlu olmakta zorlanmakta.
 

Destek olarak 1,84 , direnç olarak 1,8560 seviyeleri takip edilebilir.Bu sabah bankalararası kotasyonlar 1,8460 -1,85 bandında, dolar kontratlar güne satıcılı başlatacaktır.  
 
Turkish Yatırım

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Murat Yülek: S&P Sağ Olsun Ama

Derecelendirme kuruluşları  ve bunların Türkiye ile ilgili yaptıkları değerlendirmeler  bu köşede çok tartışıldı; temel  nokta bu kuruluşların metodolojilerinin zayıflığı sebebiyle...

Kapat